Vánoční zvyky pro nezadané: Věštby a kouzla vám řeknou, co vás čeká v příštím roce

Vánoční zvyky pro nezadané: Věštby a kouzla vám řeknou, co vás čeká v příštím roce Zdroj: Shutterstock.com

Jaké by to byly Vánoce, kdybyste zapomněly na tradiční zvyky a pověry, které se k tomuto nejoblíbenějšímu svátku vážou? Některé z nich jsou dokonce na míru šité všem nezadaným, tak proč je nevyzkoušet? Pusťte se tedy do tajemného vánočního kouzlení a věštění. Pro nezadané ženy se ke Štědrému dnu a večeru vážou například následující vánoční zvyky.

Házení pantoflem

Postavte se zády ke dveřím, do pravé ruky si vezměte bačkory (nebo jakoukoli další obuv) a hoďte s ní přes rameno směrem za sebe. Když bude špička boty ukazovat ke dveřím, čeká vás v příštím roce odchod z domu a svatba. Jestli ale špička boty ukáže opačný směr, budete ještě další rok doma.

Zdroj: Shutterstock.com

Věštění z jablečné slupky

Oloupejte jablko. Snažte se, aby byla slupka jednotná a abyste vytvořila dlouhou spirálu. Touto spirálou následně třikrát zatočte nad svou hlavou a hoďte ji za sebe. Slupka spadne na zem do určitého tvaru, z tohoto tvaru se snažte vyvodit písmeno. A právě na toto písmeno má začínat jméno vaší životní lásky. 

Sbírání patek od vánočky

Pokud se chcete v následujícím roce vdát, měla byste během Štědrého dne a večera sesbírat celkem devět patek od vánočky. Zdá se vám to nějak moc? Pokud obejdete i sousedy, věříme, že to zvládnete!

Klepání na kurník

Vyzkoušet tuto vánoční pověru je v současné době prakticky nemožné. Jestli ale bydlíte na vesnici, možná se vám poštěstí, že máte souseda-chovatele. Právě u něj si můžete vyzkoušet další vánoční věštění v podobě zaklepání na kurník. Pokud se vám na Štědrý den nejdříve ozve kohout, znamená to, že se do roka vdáte. Pokud slepice, musíte si ještě počkat.

Zdroj: Shutterstock.com

Věštění z barborek

Natrhala jste si na svátek svaté Barbory, 4. prosince, třešňové nebo višňové větvičky? Pokud vám vykvetly do Štědrého dne, do roka se prý vdáte. 

Třesení bezem

Pokud toužíte po vdavkách, můžete si vyzkoušet i třesení bezem. Nezadané dívky s ním v minulosti třásly se slovy: "Třesu, třesu bez, ozvi se mi pes, kde je milý dnes?" Na kterou stranu se ozvalo zaštěkání, tím směrem se měla dívka provdat.

Líbání pod jmelím

"Kdo pod jmelím se políbí, ten druhému se zalíbí." O Vánocích to platí dvojnásob. Pod zavěšeným jmelím má totiž dle pověry muž právo políbit kteroukoli dívku nebo ženu. A právě magická moc jmelí zajistí, že jejich láska bude věčně zelená.

Autor:
Publikováno: 21. 12. 2018 14:00 Nahlásit obsah
Loading...