Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Malá prsa, chlouba nebo problém?

Malá prsa, chlouba nebo problém?

Z dámských diskuzí ohledně vytoužené velikosti prsou vyplývá vždy jediné: každá chce to, co nemá. Proč by měly být majitelky malých prsou nespokojeny? A pyšní si dámy s velkým poprsím svým pokladem, nebo se jej spíše touží zbavit?

Bez nadsázky můžeme tvrdit, že poprsí je nejoblíbenější tělesnou partií. Zírá na nás z reklam na nářadí a instalatérské práce. Bulvár je nadšen, pokud slavné osobnosti vykoukne bradavka. Poprsí určuje podstatnou část ženina sebevědomí a to se začíná formovat již v období puberty, kdy dívkám začnou růst prsa. Nezřídka kdy pak mladí kluci začnou dělit holky na oblíbené a méně oblíbené; na ty s velkýma prsa a na ty s malýma.

Posměšky v pubertě a i později si zažila snad každá dívka s malými prsy a své o tom ví dvacetiletá Zuzana: „Nemohu říct, že máme v rodině malá prsa, spíš průměrná. Jen mě na hrudníku nenarostlo téměř nic. Podprsenky jsem až do prváku na střední nenosila. Jednou jsem šla po ulici a kolem mě se přehnalo auto plné zhruba stejně starých kluků, kterým můj plochý hrudník neušel, a začali na mě pokřikovat, kde mám prsa. Všichni kolem na mě zírali. Pak jsem už podprsenky nosila, abych měla vůbec nějaká prsa. “

Ženy s velkým poprsím spokojené také nejsou. Kromě toho, že i jim každý kouká nejprve do výstřihu a pak až na obličej, je často trápí bolavá záda, nesehnatelné velikosti podprsenky a zákony gravitace.

Jak to vidí oborníci na poprsí, tedy muži? Jsou přitažlivější malá, nebo velká prsa?

„Malá. 95 % chlapů vám bude tvrdit, že velká prsa přitahují pozornost, ale 60 % z nich si pak nakonec vybere partnerku s malýma prsama. Já razím heslo ‚co je malé, to je milé‘ a mám raději velikost, co padne akorát do ruky.“ Aleš (35)

„Každý si přijde na svoje. Já mám rád pevná prsa hezkého tvaru, na velikosti mi nezáleží.“ Filip (24)

„Myslím, že se s tím moc nadělá. Záleží na velkých prsou, když budou patřit protivné ženské? Nelíbí se mi malá prsa na velké postavě, nelíbí se mi obrovské dudy na hubené slečně.“ Patrik (27)

„Malá.“ Pavel (22)

 

A co dál mluví pro malá prsa?

  • Jsou citlivější, jak zjistili vídeňští vědci. Velká prsa obsahují více tukové tkáně, díky které se obtížněji stimulují. A protože malá prsa jsou prostě menší, lépe se s nimi „hraje“.
  • Ženy s malým poprsím nevypadají vulgárně ve výstřihu, navíc pokud k němu přidají sukni a podpatky.
  • Malá prsa nepotřebují podprsenku do šatů s odhalenými zády. Takové ženy mohou chodit bez podprsenky i v tílkách, aniž by vypadaly jako kojné.
  • Ženy s malým poprsím nebolí záda.
  • Na velká prsa působí snadněji gravitace a málokterá pak vypadají stejně ve dvaceti jako ve čtyřiceti.
Autor:
Publikováno: 7. 3. 2013 00:00 Nahlásit obsah