Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Online rande: Čtyři nejčastější způsoby lhaní

Online rande: Čtyři nejčastější způsoby lhaní

Užívat si online rande dnes již není žádné tabu. Odhaduje se, že až polovina nezadaných hledá své nové polovičky právě skrze seznamky. Kromě pozitiv má však randění online také svá negativa. Mimo jiné je to například milá lidská vlastnost přikrášlovat realitu. Jak lžeme nejen okolí, ale také sobě, najdete v článku o čtyřech způsobech lhaní na seznamkách.

Aktuální fotky

Představte si, že projíždíte seznamku. Čeho si všimnete nejdřív? Je to samozřejmě fotografie, protože co si budeme nalhávat, vzhled je prostě důležitý. S profilovými fotkami to však není tak jednoduché. Obvykle to totiž vypadá následovně: spontánní selfie v autě, slunečný brýle. Parta kamarádů, objekt zájmu je samozřejmě uprostřed. Jaké je však naše překvapení, když na schůzce čeká muž o pár let starší, než na fotkách a na první pohled to rozhodně není ten „cool“ uvolněný týpek, jak to vypadalo na online rande. 

O pár kilo méně

Není to tělesná výška, ale váha, o čem lidé nejčastěji lžou. Mnohem ošemetnější, než konkrétní číslo je škatulkování typu „štíhlý, plnoštíhlý, hubený, svalnatý.“ Kdo se dobrovolně označí jako hubený, když hned vedle může zaškrtnout štíhlý? Jaký je vlastně rozdíl mezi plnoštíhlý a obézní? Kam se řadí profesionální zápasníci a viděli jste někdy někoho, kdo svou postavu zaškrtnul jako obézní? Ostatně, dokud randění nepřeroste do reality, je malá šance zjistit, kde leží pravda. 

Lhaní o sobě

Pokud nedisponujete profilem na seznamce, podívejte se Facebook. Kolik toho sdílíte s virtuálním světem? Chlubíte se jen většími či významnějšími okamžiky, nebo máte potřebu se podělit opravdu se vším? Pro většinu lidí je sledovat online životy mnohem zábavnější, než ty reálné, které oproti tomu vypadají nudně. A vyšperkovat profil na seznamce je tak jednoduché. Stačí přidat dobrovolnickou činnost, humanitární pomoc, nekouřit, nepít, drogy nebrat, milovat zvířata a mít rád děti.

Příjem

Otevřete si seznamku a projděte profily žen, které hledají muže. Kolik z nich uvádí podmínku, aby byl objekt zájmu zajištěný, měl vlastní auto, popřípadě aby dokázal zajistit jak sebe, tak i jejich rodinu? O svém příjmu se obvykle nikde nerozšiřujeme. Ale proč hned neudělat z malého nadřízeného například manažera? Vypadá to líp, zní to líp a hlavně – přitáhne to pozornost. 

A co vy, jaké máte zkušenosti s lhaním na seznamkách? Setkali jste se někdy s někým, kdo online působil úplně jinak? Podělte se s námi v komentářích.

Autor:
Publikováno: 14. 8. 2014 18:19 Nahlásit obsah