Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Souboj pohlaví aneb kde mají ženy trumfy v ruce

Souboj pohlaví aneb kde mají ženy trumfy v ruce

Rozdílnost mužského a ženského pohlaví vydalo již na spoustu knih, dokumentů, celovečerních filmů i životních příběhů. Všichni dobře víme, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše a podle toho se také projevují jak navenek vůči svému okolí, tak i uvnitř při analýzách svého já. Ovšem není na světě dvakrát stejného člověka a tak i přes velké škatulkování musíme brát každého, s kým se setkáme, jako nepopsaný list.

Až někoho lépe poznáme, můžeme usuzovat, zda opravdu splňuje kritéria, která se běžně aplikují. Tady je přehled několika sportovních škatulek, kterými muži soudí ženy, ale přitom vůbec neví, s kým si zahrávají.

Místo hokejky jedině koště

Dávno neplatí pravidlo, že ženy jsou jen za sporákem a muži přináší domů obživu. Spousta fešných dam umí zacházet nejen se smetákem a hadrem na vytírání, jak si muži myslí. Zejména v zámoří je hodně silná základna ženského hokeje. Oblíbenost mezi fanoušky roste a v současné době jsou často v přípravkách malí kluci nedostatkovým zbožím, zatímco holky se hrnou v davech. Stejně tak jak ovládají hokejku, nemají ani problém nějakou tu ránu rozdat nebo přijmout, jak už to k hokeji patří. V přiloženém videu se podívejte na tradičně velmi vyhecovaný souboj Američanek s Kanaďankami, které to umí rozpálit opravdu na plné pecky!

 

 

Honba za kulatým nesmyslem

Obdobně jsou na tom ženy v druhém velmi oblíbeném sportu v Česku – fotbale. Naše první ženská liga má osm týmů a nejlépe jsou na tom pražské celky Slavie a Sparty. Právě Slávistky se ve výborném světle předvedly i na mezinárodní scéně. V ženské verzi Ligy mistrů se probojovaly mezi nejlepších 32 týmů a narazily na slavnou Barcelonu. S tou sice po dvou prohrách vypadly, ale ani tak ostudu rozhodně neudělaly. V sešívaných barvách se představila Simona Necidová, jejíž o něco slavnější bratr Tomáš také působil v sešívaném dresu a nyní střílí v nizozemské lize.

Když se opět vrátíme do Ameriky k jejich fotbalu, získává si i jejich verze se šišatým míčem na oblibě. Prozatím však nedosahuje obliby mužské verze, jenže kdo ví, jak se to časem s tou povšechnou feminizací vyvine.

Ženy za volantem

Fámy o neschopnosti žen ovládat motorová vozidla vídá občas na silnicích opodstatněné příklady, jenže co se vrcholového sportu týče, není již vůbec nic neobvyklého, že se ženy dostanou i třeba do formule 1. V prvních fázích se jednalo jen o testování pro několik stájí, nejaktivnější se nakonec ukázal Williams, který Suzie Wolffovou pasoval do plnohodnotné testovací jezdkyně. A to již chce notnou dávku odvahy a umění, jelikož formule dosahující rychlosti více než 300 km/h jsou již tvrdý oříšek. Jen síly působící na závodníky dosahují v zatáčkách či při brždění přetížení až 5G – tedy 5x tíha vlastního těla.

 

Tradice a půvab

Existuje ovšem také několik tradičních ženských sportů, které již něco pamatují a kde i mužská část ráda přihlédne. Vysoce ceněné jsou zejména tenistky, mezi kterými se krom spousty úspěšných najdou také půvabné modelky s vypracovanými těly, na které se nejeden mužský rád podívá. Jednou z nich je fenomén své doby Maria Sharapovová, sedmadvacetiletá Ruska, která si získala srdce nejen tenisových fanoušků, ale i těch co rádi fušují do módy.

Obdobnou pozici má ve sportovním světě volejbal, kde už jen pohled na spoře oděná těla nahání mužům sliny do úst. V tomto sportu mají ženy absolutní přednost a oproti pánům se těší obrovské oblibě. S vyhlídkami na léto nelze nezmínit ani beach-volejbal, který dodává krásným ženským tělům s přilepeným pískem ještě o to větší půvab. Své o tom ví Maki a Kiki, tedy Markéta Kolocová s Kristýnou Slukovou, které v tomto sportu patří mezi naše nejznámější tváře.

Mistři karet

Dávnou historií jsou také časy, kdy svět karetních her patřil pouze do režie tvrdých, bezcitných můžu, kteří ani za nic nepohnou svou kamennou tváří. Poslední dobou jsou to právě ženy, které v pokeru vypalují rybníky a v žebříčku největšího internetového poskytovatele online pokeru Poker Stars je dokonce pár více než jen průměrně úspěšných. Jednou z takových žen, která boří všechny mýty o rozdělení mužských a ženských sportů je legendární Fatima Moreira De Melo, bývalá výborná nizozemská hokejistka, která posbírala po jedné medaili každé barvy na olympijských hrách, je nyní členkou týmu Poker Stars SportStars. Dokazuje tak, že vyloženě mužské sporty již dávno neexistují.

Skoky, lety, přistání i se střelbou

Poslední úspěšné tažení v boji proti předsudkům svedly ženské skokanky na lyžích, které si na loňských olympijských hrách dokonce odbyly svou absolutní premiéru v tomto sportu pod pěti kruhy. Vítězná Němka Carina Vogtová skočila 103 metrů v prvním kole a po snížení nájezdu ve druhém kole 97,5 metru a o bod tak přeskočila Rakušanku Iraschko-Stolzovou. Dámy tak položily slušný základ pro budoucnost skoků na lyžích v ženském podání.

Co se ostatních zimních sportů týče, můžeme z našich barev připomenout třeba biatlonistky Gabrielu Soukalovou, která si ke stříbrné olympijské medaili z hromadného startu připsala ještě druhou stříbrnou ze smíšené štafety, kde spolu s Veronikou Vítkovou a pány Soukupem a Moravcem ve skvělé souhře obou pohlaví dokázali přivést cenný kov. Ukázali tak, že není třeba se s muži neustále prát a soupeřit, ale společnými silami jít za svým cílem.

Autor:
Publikováno: 26. 2. 2015 13:45 Nahlásit obsah