Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Začněte společně bydlet včas

Začněte společně bydlet včas

Pokud jste s přítelem už delší dobu spolu a zatím se vám podařilo se nepřizabít, gratuluji. Teď váš vztah může jít do další fáze, a tou je společné bydlení. Pokud se vám i tady podaří ignorovat mužovy špinavé ponožky na podlaze a věčně neuklizené špinavé nádobí, pak už se vám jistojistě podaří být spolu celý život.

Kdo přemýšlíte o tom, že byste s přítelem žila až po svatbě, radím vám - nedělejte to. Právě až po svatbě byste mohla zjistit, jak se váš milý bude chovat ve společné domácnosti. A to nemusí být až tak úplně snesitelné. Takže před vaším vyslovením manželského souhlasu spolu alespoň pár měsíců žijte. Protože se vám může stát, že vám právě společné bydlení otevře oči. 

Problémy, problémy, problémy

Když spolu jenom chodíte na rande a vítáte se párkrát za týden, je to jenom příjemné zpestření dne. Každý dokáže na pár hodin denně hrát milého a laskavého partnera, ale když spolu máte vycházet 24 hodin denně každý den, musíte se už hodně snažit a dělat mnoho kompromisů.

Jedním z nich je dělba placení nákladů na chod domácnosti. Jak se podělíte o finance? Kdo bude co platit a za co budete utrácet je už první problém, který budete muset vyřešit. Už když se tady nepohodnete, neočekávejte pozitivní předpovědi do budoucnosti, hádky o peníze patří prý k nejčastějším případům rozvodů. Kde budeme bydlet?

Hlavní věcí pořád zůstává vyřešit množství formálních záležitostí - třeba to, kde budete bydlet. A jestli se jedná o jeho mládenecký byt, budete ho asi znovu vybavovat a zbavovat se všech porno časopisů v nočních stolcích.  

Jak se podělíte o domácí práce?
Při společném bydlení vás váš přítel zaručeně překvapí. Ať už pozitivně či negativně. Buď to bude typ člověka, který jí zásadně z plastových talířů, aby nemusel umývat ty porcelánové, či bude bez hádek a vynucení v domácnosti pomáhat. Prozatím.A co sex?
Tohle je taky téma na zvážení. Sice vám může přijít, že teď si přece musíte užívat mnohem víc, nebude to tak úplně pravda. Protože se k vám do domácnosti připojí práce, stres, nedostatek času a další elementy. Předtím, když jste se vídali jenom sporadicky, jste na sebe měli chuť mnohem víc, protože jste se na sebe neustále těšili. Ale teď, když se vídáte denně, budou vaše chutě utichat. 

Hádky!
A budete se více i hádat. Protože teď k tomu budete mít mnohem více důvodů. Ale nebojte se, pokud spolu máte strávit celý život, je dobré vědět už teď, jestli byste to vůbec vydrželi. 
Takže i když je podle statistik padesátiprocentní šance, že vás společné bydlení rozdělí, alespoň nebudete vše muset řešit až před rozvodovým právníkem. Na druhou stranu pokud spolu budete bydlet bez předchozí zkoušky na psí knížku, čekají vás ještě horší problémy. Tak se do toho pusťte rovnýma nohama a začněte bydlet. Zkuste být trochu tolerantní a respektovat jeden druhého, jedině tak si totiž už po pár dnech fyzicky neublížíte.

Autor:
Publikováno: 31. 10. 2012 20:31 Nahlásit obsah