Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Ženský orgasmus: fakta, která jste o něm zaručeně nevěděla

Ženský orgasmus: fakta, která jste o něm zaručeně nevěděla

Orgasmus ženy už není tak zahalen tajemstvím, jako před padesáti lety. Už o něm víme kde co, ale pořád nás má čím překvapit. Víte například, kdy je nejlepší, v jakém věku si ho užijete nejvíce a kolik desítek orgasmů za sebou doktoři u jedné ženy naměřili?

Ženy nejsou vždy schopny orgasmu dosáhnout. Někdy ho dokonce i fingují. Na dosažení orgasmu existují různé příručky a kurzy a neschopnost jeho dosažení se mnohdy považuje za dysfunkci.

Sex během menstruace

Chlapům je jedno, kdy budou mít orgasmus. Mohou ho mít uprostřed měsíce, na konci, během vánočních stresů, při nachlazení nebo před návštěvou tchýně. Když se naskytne možnost orgasmus mít, lačně po ní skočí. Ale u žen je to jinak. Pro nás je nejlepší sex během menstruace, protože je v intimní oblast nárůst cirkulace krve a tím se zvýší i citlivost. Někteří lidé ale právě toto období berou jako sexuální tabu.

Ještě ještě ještě

Ženy jsou schopny několikanásobného orgasmu. Nejvíce orgasmů za sebou zaznamenaných doktory dokázali ´vyrobit´ William Hartman a Marilyn Fithian. Marilyn měla 134 orgasmů během jedné hodiny. Tedy něco přes dva orgasmy za minutu. Ženy prý dokážou dosáhnout orgasmu i při jiných činnostech než čistě sexuálních. Povede se jim to, když o sexu přemýšlí, když si vytrhávají obočí nebo čistí zuby. Takže až si půjdete večer vyčistit zuby, zkuste mezi pravidelnými tahy kartáčku vykouzlit i orgasmus.

Orgasmus vás dokáže zbavit bolesti

Bolí vás hlava? Možná, že by vás ten sex přece jenom vyléčil. I když je právě bolest hlavy spojovaná s odmítáním sexu, tato činnost by vás z ní naopak krásně dostala. Během orgasmu vaše tělo vylučuje látku oxytocin, která působí pozitivně na vaše smysly a tlumí bolest.

Kondom neovlivní kvalitu orgasmu

Ženský orgasmus nijak neovlivní, jestli máte nebo nemáte kondom. Naopak díky kondomu se můžete cítit více chráněná a sex si lépe užijete.

30 % žen má problém dosáhnout orgasmu

Skoro každá třetí žena má problém dosáhnout orgasmu. A 80 % z nich má problém ho dosáhnout vaginálně. Výrazně může pomoci stimulace klitorisu. Vědci také říkají, že orgasmus ženy se bude zlepšovat s přibývajícím věkem. Po třicítce je jeho kvalita mnohem lepší než předtím. A zlepšuje se nejenom kvalita, ale i kvantita.

Najdi si svůj G bod

Mnoho mužů ani neví, co to vlastně G bod je. A dozvědět se, jak se tu vlastně vzal, to bychom chtěly už moc. Písmeno G referuje o německém gynekologovi Ernstu Gräfenbergovi, který v padesátých letech dvacátého století zkoumal jeho funkci. Dotýkal se na tomto místě žen a studoval změnu jejich orgasmu. Mnoho vědců ale dosud jeho existenci popírá.

Ženy potřebují čas

Zatímco muži mohou dosáhnou orgasmu i s "dírou ve stromu", ženy potřebují svého partnera nejdříve hodně dobře poznat a synchronizovat se s ním, než si spolu ´sednou´. Také sex musí být delší. Ženy potřebují alespoň dvacet minut, aby byly schopné orgasmu dosáhnout, mužům stačí občas jenom pár minut.

Autor:
Publikováno: 21. 3. 2013 00:00 Nahlásit obsah