Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Ženy: ovlivňuje barva vlasů jejich osobnost?

Ženy: ovlivňuje barva vlasů jejich osobnost?

Co o nás dozajista hodně vypovídá, jsou naše preference. Jakou barvu máme rádi a jaké barvy rádi nosíme. Co však barvy, které nám příroda nadělila?

Na téma, zda je barva vlasů spojena s osobností, se již vedlo nespočetně diskuzí. Volba jiné barvy vlasů může být způsobem ukazovat světu jinou část sama sebe. Otázka však zní, pokud si přebarvíme vlasy, opravdu změníme naši osobnost a s ní spojené chování?

Odborníci dokázali, že barva pleti a barva vlasů ovlivňují krevní tlak. Stejně jako hormon adrenalin, který má významný podíl na prožívání emocí. Pokud si tedy obarvíte vlasy na červeno, stane se z vás automaticky žhavá zrzka? Odborníci tvrdí, že to možné je. Díky tomu, že se na sebe díváte každý den v zrcadle, vaše osobnost si automaticky sugeruje nový stereotyp osobnosti a nové chování. Nedíváte se tedy na sebe jen co by na zrzku, ale také se začínáte chovat jako zrzka a postupem času přebíráte jejich chování.

A nyní už konkrétně k barevným typům:

Zrzky

Ženy s odstíny rudé a červené jsou vnímány jako divoké, tvrdohlavé a svůdné, plné úžasných nápadů, výbušné, dráždivé a vášnivé. Na druhou stranu jsou prý také citlivé, velmi otevřené a nic pro ně není nemožné. Velmi těžko se však přizpůsobují novým věcem a velmi rychle je něco rozladí.

Odborníci z Harvardu navíc dodávají: jejich hladina antistresového hormonu je velmi nízká. Zrzky tedy žijí v permanentním vzrušení a rozrušení.

Brunetky

Brunetky jsou vnímány jako zodpovědné pohodové holky. Francouzští odborníci dokonce zjistili, že většina lidí, kteří vyhráli Nobelovu cenu, měla hnědé vlasy. Jsou tedy bruneti a brunetky chytřejší než ostatní? Možná ano, zcela určitě jsou však pracovitější. Brunetky dokážou zvládnout mnohem více věcí a nervózní bývají málokdy.

Odborníci již poskládali hypotetickou ideální pracovní skupinu, kde jsou zrzky, které přináší nové nápady. Brunetky odvedou brilantní práci, blondýnky ji předvedou na veřejnosti a černovlásky dostanou na starost finanční stránku.

Proč jsou ale brunetky tak výkonné a šikovné? Prý je to hnědou barvou jejich vlasů, taktéž barvou země. Brunetky jsou uklidňující a spolehlivé a blondýnky, černovlásky a zrzky proti nim nemají žádnou šanci.

Blondýnky

Na blondýnky bylo odjakživa nahlíženo jako na sex bomby. Což je pochopitelně nesmyslný stereotyp a jsou navíc o hodně inteligentnější, než si muži myslí. Výzkum ukázal, že blondýnky se častěji rozvádějí a rozcházejí, protože je muži zahrnují nabídkami pozorností. Také se vdávají dříve, než ostatní ženy. Proč ale muže plavá barva vlasů tolik přitahuje? Blondýnky pro ně znamenají mládí, krásu a ženskost a zároveň také jistou podřízenost a naivitu.

Možná se to zdá přehnané a trochu nespravedlivé k ženám s blonďatými vlasy. Na druhou stranu však mají blondýnky skvělou paměť, zdravé sebevědomí, slovníkovou paměť a jsou prý zdatné i v matematice. A mají dobrý smysl pro humor.

Černovlásky

Pokud vám nevyhovuje prchlivost a vznětlivost blondýn, určitě byste si měli najít černovlásku. Jsou respektované a velmi zahleděné do nitra lidí, jsou vynikajícími psychiatry a psychoterapeuty. Oproti ostatním barvám jsou více vážné a klidné, někdy až melancholické, orientované na své nitro.

Černovlásky zajímá historie, rozvíjení duše, náboženství a spiritualismus, literatura a malování. Vynikají také ve finančních záležitostech.

Autor:
Publikováno: 12. 4. 2013 00:00 Nahlásit obsah