Večerní líčení: tipy od profesionálů

Večerní líčení: tipy od profesionálů

Chystáte se na party, ples či pracovní večeři? Pak se neobejdete bez dokonalého večerního líčení! Máme pro vás super tipy, jak spolehlivě každého oslnit.

Výhodou večerního líčení bezesporu je, že si můžete dovolit více, než ve dne. Popusťte tedy uzdu své fantazii a vydejte se do světa nekonečných barevných a třpytivých možností. Syté barvy totiž večer budou hrát ve váš prospěch!

 Slaďte to

Nejprve vyberte oblečení, až poté upravujte make-up. Oční stíny vhodně sladěné s oblečením udělají dojem, především v kombinaci s krásnými šaty na plese!

 

Nepřežeňte to

K výraznému líčení očí rozhodně nepatří výrazná rtěnka a naopak. Pokud zvolíte výrazné líčení očí, na rty bude stačit lesk na rty nebo rtěnka v jemné barvě. 

Tip! K rudé rtěnce zvolte na oči pouze tekuté linky a výraznou řasenku – líčení á la Marilyn Monroe je na světě a efekt dokonalý!

 

Chce to dobrý základ

Dobře vyčištěná pleť je základem pro dokonalý make-up. Dále naneste podkladový krém, který zajistí vyšší výdrž make-upu a na něj vhodně zvolený make-up. Ten by rozhodně neměl být tmavší, než vaše pleť – pokuste se najít barvu co nejpodobnější, případně trochu světlejší. Na horní víčko natřete podkladovou bázi také (stačí i obyčejný pleťový krém, který lehce posypete pudrem). To je důležité, aby vydržely vaše oční stíny. Dávejte pozor a make-up – na umělém světle mohou nedokonalosti vyniknout. 

Tip! Pod spodní víčko naneste trochu pudru , potom budete snadno moci oklepat štětcem zbytky stínů, které během líčení odpadávají.

 

Kočičí oči

Nejlepšího efektu dosáhnete pomocí vícebarevného líčení. Stíny nikdy nenanášejte prstem, ideální bude sada kvalitních štětců z přírodních vláken. Ideální je nanést nejprve tmavý stín do vnějšího koutku oka, poté světlý stín do vnitřního a nakonec nejtmavší stín do míst, kde končí oční bulva. Linky nanášejte co nejblíže k řasám. Pokud chcete vsadit na jistotu, zkuste tekuté oční linky. Chce to trochu cviku, ale výsledný efekt stojí za to! 

Tip! Ze začátku si zkuste podél řas udělat několik teček, které potom stačí spojit a linka je dokonalá.
Poté stačí už jen nanést řasenku - ve dvou vrstvách, aby vaše oči krásně vynikly.

 

Nezapomeňte na tvářenku

Tečkou na závěr by měla být určitě tvářenka, která vám dodá šťávu a krásně vytvaruje obličej.

Tip! když našpulíte rty, pěkně se vám vyrýsuje lícní kost – a přesně tam tvářenku naneste!

Publikováno: 31. 7. 2012 20:05 Nahlásit obsah