Zdravé potraviny pro krásu

Zdravé potraviny pro krásu

Je mnoho potravin, které naší kráse a zdraví moc nepřidávají. Všichni si dokážeme představit, jaké to asi můžou být – nezdravé a kalorické. Ale jsou také potraviny, které jsou dobré pro zdraví i krásu našeho těla. Ptáte se, které to jsou? Pak čtěte.

Pohanka – Popraskané žilky

Drahé pleťové krémy nebo ještě dražší estetické zákroky? Proč, když na popraskané žilky ve tváři, krvácivost dásní nebo křečové žíly na nohou je dobrá pohanka. Obilnina, která obsahuje důležité aminokyseliny, esenciální mastné kyseliny, vitamíny a minerály. Pohanka je také zdrojem rutinu, který má vliv na pružnost a průchodnost cév a kapilár.

 

Mořské ryby – Cévní choroby

Pro zdraví jsou dobré ryby, které obsahují důležité látky pro zdraví, hlavně omega-3 nenasycené mastné kyseliny, pomáhají k prevenci srdečně-cévních onemocnění a onemocnění nervového systému. Ryby s největším obsahem omega-3 nenasycených mastných kyselin patří losos, sleď, sardinka, tuňák, makrela.

Vejce – Lámavé vlasy s lupy

Lámavé vlasy, svědění pokožky a lupy snadno vyřešíte přidáním vejce do svého jídelníčku. Vejce jsou zdrojem bílkovin, vitamínů a minerálních látek, po kterých právě vaše vlasy prahnou.

Sušená syrovátka – Celulitida

Pomerančová kůže trápí spoustu žen, dokonce i spoustu slavných dam. Proti celulitidě můžete bojovat buďto vtíráním různých krémů do kůže každé ráno a večer nebo si koupit sušenou syrovátku, která je zdrojem vitamínů a minerálů, hlavně hořčíku, které zvyšují v buňkách množství tekutin. Právě voda je v boji s celulitidou zásadní.

Banány – Únava

Hned po jablkách jsou banány ovocem, které máme nejraději. Toto tropické ovoce je jedním z nejvýživnějších a nejléčivějších plodů na naší planetě. Jeden středně velký banán obsahuje doporučenou denní dávku vitamínů B6,B2,B1, C a E a kyseliny listové. Pokud vám dochází energie, jste ve stresu nebo máte podrážděný žaludek, dejte si banán.

Zázvor – Menstruační křeče

Když přijdou vaše dny a trápí vás křeče a bolest v podbřišku, zkuste si místo léku uvařit zázvorový čaj. V Čínské medicíně se zázvorový čaj už dlouhá léta používá k zmírnění menstruačních bolestí. Dodává tělu vitamín C a flavonoidy, které posilují cévní stěny a které se při menstruačním krvácením z těla ztrácejí.

Autor:
Publikováno: 18. 7. 2014 15:41 Nahlásit obsah