Jak vypadat úžasně i bez make-upu? Zkuste následující triky

Jak vypadat úžasně i bez make-upu? Zkuste následující triky Zdroj: Shutterstock.com

Spousta z nás nedá bez make-upu ani ránu. I když nám naše drahé polovičky říkají, že nám to sluší i bez nalíčení, každé ráno trávíme alespoň půl hodinky v koupelně, abychom ze sebe udělaly "nového člověka". Není to náhodou škoda? Přirozenost je zase v kurzu. A když se budeme držet následujících pravidel, budeme vypadat skvěle i bez make-upu!

V hlavní roli přirozenost

Vyrazit bez make-upu mezi lidi? Některé z nás mají problém jít bez nalíčení vyhodit koš s odpadky, natož vyrazit na obyčejný nákup do supermarketu. A muži se tomu jenom nechápavě smějí.

Zasvěcenější z nás poukazují, že nejkrásnější u ženy je přirozenost. A pokud má zdravou pokožku obličeje, vážně ji nemusí skrývat po vrstvou make-upu. Níže vám proto přinášíme rady, díky nimž budete vypadat krásně i bez nánosů líčidel. Bonusem je, že díky tomu ušetříte každé ráno zhruba hodinku v koupelně, a přesto vám to bude nadmíru slušet!

Zdroj: Shutterstock.com

Dopřejte své pleti pravidelnou a důkladnou péči

Abyste vypadala upraveně a svěže, rozhodně nepotřebujete nános make-upu. Základem je pravidelná a důkladná péče o vaši pleť. Pokud dáte pokožce obličeje to, co potřebuje, bohatě se vám odmění. 

  • Každý večer svou pleť vyčistěte od nečistot, které se na ní během dne nahromadily.
  • Každé ráno si obličej pořádně umyjte studenou vodou. Pokožka bude vypadat zářivěji. Tímto rituálem omezíte i tvorbu akné.
  • Nepřehánějte to s peelingy, které obsahují drsnější části. Raději jednou týdně používejte jemné peelingy na bázi enzymů, které z pokožky odstraní šupinky a odumřelé buňky velmi šetrně, a tím pádem nezpůsobí zarudnutí. 

  • V koupelně mějte na svůj obličej vyhrazený speciální ručník. Ten měňte každý druhý den.
  • Na pokožku svého obličeje používejte denní a noční krémy, které se vám nejvíc osvědčily (ideálně hydratační). Vyzkoušejte navíc také sérum odpovídající typu vaší kůže, které pomáhá pokožce při menších nedokonalostech a vytváří její jednolitý tón.

Tip: Abyste měla krásnou, zdravou a zářivou pokožku, musíte pro to udělat ještě něco navíc. Dodržujte pravidelný spánkový režim a spěte ideálně 7 hodin denně. Také najeďte na zdravější jídelníček, do kterého zařaďte více zeleniny, ovoce, ryb a mořských plodů, ořechů, semínek a rostlinných olejů.

Zdroj: Shutterstock.com

Péče o rty: Pravidelný peeling a maska

Aby vám to slušelo i bez make-upu, nezapomeňte pravidelně pečovat také o své rty. Průběžně je mažte pečujícím balzámem, jednou týdně jim udělejte peeling třeba klasickým cukrem krystalem a dopřejte jim také medovou masku.

V případě obočí dbejte na přirozenost

Právě obočí má to kouzlo, že ovlivňuje celkový vzhled vašeho obličeje. Snažte se proto, aby vaše obočí vypadalo co nejpřirozeněji. Proto jej nijak extrémně neprotrhávejte: Čím bude vaše obočí plnější, tím výraznější pak bude váš obličej.

Autor:
Publikováno: 4. 12. 2018 13:00 Nahlásit obsah