Nalíčená/Nenalíčená aneb Nude look

Nalíčená/Nenalíčená  aneb Nude look

Nude look neboli Nude make-up v překladu znamená "nahé líčení". Cílem je nalíčit se velmi nenápadně a přirozeně, ale přitom svůdně. Zde jsou kosmetické tipy přímo od vizážistů.

Muži nemají rádi velké vrstvy make-upu a proto ocení přirozené líčení, se kterým budete vypadat neodolatelně. Jednotlivé body můžete vynechat dle vaší nálady na líčení.

Jak na to?

1)      Podklad

Jako podkladovou bázi použijte vámi vybraný gel či krém dle typu vaší pleti. Nejvhodnější krémy jsou s UV ochranou.

2)      Sjednocení

Na sjednocení barvy pleti můžete použít make-up ladící s tónem vaší pleti. Můžete vyzkoušet rovněž BB krém, který nahradí podkladový krém, make-up i rozjasňovač. Make-up roztírejte od středu ke krajům, dávejte si pozor na okrajové části.

3)      Rozjasnění

Pokud máte kruhy pod očima, můžete použít krémový korektor se štětečkem či rozjasňovač očních partií.

4)      Pudr

Pouze v případě, že se vaše pleť leskne, můžete na bradu a oblast T-zóny (čelo, nos) použít malou vrstvu pudru, nikoliv ale bronzeru.

5)      Obočí

Pokud máte výrazné obočí, stačí jej hřebínkem pročesat. Pokud ne, vezměte tužku na obočí ve stejné barvě a obočí přirozeně zvýrazněte.

Tip odborníka: "Obočí malujte krátkými tahy tužkou, jako byste kreslily chloupky. Mělo by vypadat přirozeně".

6)      Rtěnka

Nude look by měl být nenápadný. Na rty můžete použít pouze balzám, ale i rtěnku v tělové barvě. Rtěnka by měla pouze zvýraznit kontury rtů a dodat jim zdravou barvu.

Tip odborníka: "Lehce naneseme rtěnku a rty obtiskneme do ubrousku. Tak docílíme optimálního nalíčení".

7)      Řasenka

Řasenku použít můžete a nemusíte. Záleží jen na vás, jak moc chcete daný trend dodržovat. Pokud se bez řasenky však neobejdete, světlejší typy by měly použít jednu vrstvu hnědé řasenky, která oči zvýrazní. Tmavší typy si mohou dovolit řasenku černou, ale opět ne ve více vrstvách.

Autor:
Publikováno: 7. 6. 2018 08:00 Nahlásit obsah