5 nejpopulárnějších účesů všech dob

5 nejpopulárnějších účesů všech dob

Není nic zvláštního na tom, že se spousta z nás inspiruje stylem našich oblíbených celebrit. Nejvíce se napodobují právě hvězdné účesy – od střihů až po barvu. Přiznejte se – už jste někdy přišla ke kadeřnici s vystřiženým obrázkem z časopisu nebo vytištěnou fotografií nějaké hvězdy s prosbou, aby vám byl vytvořen stejný účes? Vsadíme se, že ano. V našem článku vám nyní představíme 5 celebrit, které svými účesy inspirovaly stovky žen na celém světě a kolikrát inspirují dodnes.

„Na Rachel“

Když se v 90. letech začal vysílat seriál Přátelé, Jennifer Aniston se svým účesem způsobila doslova šílenství. Okolo 11 milionů žen navštívilo salony po celé zemi s přáním, aby jim kadeřnice vytvořily střih „na Rachel“. Vlasy po ramena, hnědé barvy s několika prosvětlenými prameny a hlavně velkým objemem, pružné a sestříhané na dvě délky. Kadeřnice však kolikrát svým zákaznicím nemohly úplně vyhovět. Problémem byla zejména tvorba objemu, který je samozřejmě ovlivněn hustotou vlasů (a že Jennifer je husté skutečně má). Navíc je Aniston v Holywoodu známá jako herečka s nejkvalitnějšími vlasy, což představovalo další problém, neboť jen málo šťastlivek nakonec dosáhlo stejného výzoru jako Rachel. Jedna kadeřnice ze států popisuje, jak ji jednou v salonu navštívila zákaznice s přáním, aby jí vytvořila právě námi popisovaný účes. Jenže dáma měla do vlasů Jennifer hodně daleko – měla je velmi a jemné a tak řídké, že alespoň malé přiblížení k Jennifer bylo velmi složité. Každopádně tento účes inspiroval velkou spoustu žen a inspiruje dodnes, stejně jako samotná Jennifer Aniston. Ta má dnes vlasy o něco delší, uhlazenější a blonďatější. A stále je velmi viditelná jejich vysoká kvalita a zdraví.

Dianin princeznovský účes

Je obecně známo, že princezna Diana byla a je velkou inspirací pro masy lidí na celém světě, a to jak svojí dobrosrdečnou a solidární povahou, tak i svým sympatickým a andělským vzhledem. Nejen pro její tragický osud a množství dobrých skutků si ji lidé pamatují dodnes. Zaujala miliony žen svým krátkým blonďatým účesem, který dokonale korespondoval s její povahou a půvabným obličejem. Krátké, přírodně blonďaté a nadýchané vlasy dodnes vyžaduje po kadeřnicích spousta zákaznic a stále tak nechává naživu odkaz této inspirativní princezny, která zemřela příliš brzy a zarmoutila tak celý svět.

„Posh“ style Victorie Beckham

Victoria se netají tím, že móda je její prioritní zálibou a být ikonou se snaží už od dob pěvecké kariéry, kdy zaujala spíše vzhledem než hlasovým projevem. Dnes je autorkou módní kolekce a taky vzorem pro spousty další žen. Její styl je typický svou elegancí a minimalismem v kombinaci s precizností a ostrými střihy. Stejně je stylizován i účes, který stále ženy po celém západním světě vesele kopírují. Krátké, na mikádo nebo i delší ostříhané vlasy s viditelnými delšími prameny vpředu a uhlazeným vzhledem jsou tím, co Victoria dnes propaguje. Majitelky tohoto účesu jsou povětšinou elegantní, nezávislé a sebevědomé ženy, které se nebojí experimentovat a říct vlastní názor.  A rozhodně není „posh“ styl na ústupu.

Lehce zvlněné blonďaté

Blake Lively, krasavice proslavená seriálem Gossip girl právě rolí módní arbitérky Sereny van der Woodsen stále ponouká množství dívek a žen, aby si svoje vlasy nechaly narůst a obarvit na blonďato. Dlouhé, světlé, husté a lehce zvlněné vlasy totiž působí na muže jako magnet a zdůrazňují jakousi andělskou ženskost. I na tyhle vlasy je však třeba disponovat jakousi větší kvalitou a snášenlivostí peroxidu, neboť odbarvování pochopitelně vlasy zatěžuje nejvíce a zároveň vyžaduje zvýšenou péči. Cílem Blake je a zároveň se jí to daří, aby vlasy vypadaly co nejpřirozeněji ať už ve smyslu odstínu nebo konečné úpravy. Proto doporučujeme ne přímo barvy do bíla, ale přirozenou blond a následnou úpravu netlačit přes žehličku nebo kulmu, ale přirozeně a volně vysušit.

Blonďaté kudrlinky Marilyn Monroe

Marilyn byla sice přírodní brunetka, ale proslavila se krátkým setřihem světlých blonďatých vlasů s trvalou. Od 50. let ženy po celém světě tento účes napodobují a snaží se tak získat sex-appeal této femme fatale. Samotný styl je však pro vlasy velmi zatěžující – nejenom, že blonďatá barva vlasy vysušuje, ale své také přidá trvalá. Naštěstí dnes tento trend upadá a do módy přicházejí přirozenější styly.

 

Autor:
Publikováno: 13. 10. 2012 22:21 Nahlásit obsah