Čtenářka píše: VYSNĚTE SI SVŮJ SEN

Čtenářka píše: VYSNĚTE SI SVŮJ SEN

Už jste někdy něco natolik chtěli, že jste si to prostě vysnili? Nebo naopak? Přemýšlíte o tom, jak moc by jste si svůj životní sen užili, ale množství povinností vás odrazuje? Mám pro vás pár tipů, jak si udělat čas na sebe a své sny a povinnosti přenechat tentokrát na někom jiném.

1. BÝT TRPĚLIVÝ A NEHÁZET FLINTU DO ŽITA

Pro každého pojem sen znamená něco jiného. Pro mě slovo sen představuje být věrný. Být věrný snu, který tak dlouho chcete poznat a nezahodit ho po chvíli, když zjistíte, že zrealizovat ho není jen tak snadné. Kolikrát docílení životního snu trvá roky a roky, ale i přesto musí být člověk trpělivý a neházet flintu do žita hned, když se mu poprvé nezadaří. Každý chce být vlastnímu snu nadosah ruky, užívat si jej a na konci toho všeho říct, že dokázal, i přes mnohé překážky, dostat se k cíli.

2. INFORMACE

Když budete doma celé dny sedět na zadku a nic pro to, abyste svého snu dosáhli, neuděláte, těžko vám přiletí do klína. Je potřeba proto zjišťovat si například informace, o tom, o čem sníte. Ať už jde o práci, na kterou si brousíte už delší dobu zuby, odcestovat, začít cvičit, zhubnout, anebo jde jen o malý sen, jako například změna vašeho účesu, o které už tak dlouho sníte, změna chování, atd. Vždy je potřeba alespoň krůček po krůčku, jakýmkoliv způsobem se přiblížit tomu, co vás udělá šťastnými. 

3. SPOLUPRÁCE

Spolupráce je hodně důležitá, třeba se vám to nezdá, ale takový kamarád, kamarádka, kteří o vašem snu vědí, vám mohou velice pomoct. Ať už jde o vaši lenost, kterou mohou odbourat, nebo do toho mohou jít s vámi a tím se hned sny plní lépe.

4. PŘEKÁŽKA JINÝM SNEM

Nenechte se zviklat jiným snem. Nejprve si splňte jeden a potom hned klidně druhý, ale vše hezky popořadě. 

 

5. STÁŘÍ

Odpověď jsem starý/á, na to, proč jste se vzdala svého snu, může být jen pouhou výmluvou. Nikdy není pozdě začít snít a sny si plnit! I v 83 letech si můžete jít skočit padákem, jestliže je to váš sen.

6. ROZHLÁSIT VÁŠ SEN "DO SVĚTA"

Velice také pomáhá, když se se snem svěříte svým blízkým, rodině a kamarádům. Uvidíte, jakou obrovskou podporu v nich máte. Podpora okolí je dalším super krůčkem ke splnění svého snu.

Publikováno: 19. 1. 2014 00:00 Nahlásit obsah