Norský vzor: Klasika, která je opět v kurzu

Norský vzor: Klasika, která je opět v kurzu

Norský vzor, pro něhož je charakteristická elegance, sofistikovanost a zároveň zábavnost, se tuto sezonu opět dostává na výsluní. Sobi a vločky v šedém, bílém, hnědém, či krémovém provedení však nejsou pouze součástí pletených svetrů, ale také vestiček, nadkolenek nebo legín.

Taky si vzpomínáte na to, jak byla Bridget Jones doslova odvařená z toho, když dostala na Vánoce svetr s norským vzorem? Možná, že teď by byla z tohoto dárku spíš unešená, protože oblečky s tradičním norským vzorem jsou opět v kurzu.

Hitovkou letošní sezony jsou hlavně legíny s norským potiskem, tento vzor je součástí také over size svetříků, pletených šatů, nebo dokonce pyžam či kabelek. Norský vzor, který samozřejmě nechybí ani na šálách, rukavicích a slušivých pletených čepicích, je k vidění i na návlecích nebo přímo na obuvi.

Základem norského vzoru je sněhová vločka a sob. Můžete se setkat i s jehličnatým stromem nebo s jinými motivy, jež jsou tolik typické pro severskou přírodu.

Pokud se rozhodnete obléci si svršky s norským vzorem, pozor na přeplácanost. Proto se držte pravidla „méně je někdy více“. Ideální proto bude, když na sobě budete mít maximálně dva kousky s tímto vzorem a zkombinujete je s jednobarevnými svršky v neutrálních tónech.

Foto: etsy.com, blog.mariesmaking.com, huffingtonpost.co.uk, rockpaperink.com

Autor:
Publikováno: 6. 11. 2012 00:06 Nahlásit obsah