Tajemství krásy, která každá žena musí znát

Tajemství krásy, která každá žena musí znát

Stát se půvabnou a přitažlivou ženou nemusí být žádný složitý úděl. Pokud je ještě neznáte, rozhodně se inspirujte našimi jednoduchými a rafinovanými tipy, jak zvýraznit vaši ženskost. Oceníte zaprvé vy sama, vaše peněženka a samozřejmě také osoby mužského pohlaví.

Zkuste příčesky

Určitě jste si všimla současného rozmachu přidávání příčesků kde se jen dá. Někdo tento trend odsuzuje, jiné ženy jej velmi velebí. Když ale existuje tahle možnost, tak proč ne? Na ples nebo na jinou společenskou událost jsou přímo ideální. Zdrženlivě je ovšem používejte ve všední dny – v práci nebo škole sice zapůsobíte, ovšem přílišná nepřirozenost spíše na kráse ubírá než přidává.

Zblonďatěte

Blonďatá barva poutá pohledy okolí a odráží světlo – budete tedy více na očích a získáte více pozornosti.  Abyste více zazářila a vystoupila z nudné šedi, zesvětlete svoji hřívu alespoň mírným melírem a hned poznáte, jak se na vás okolí kouká jinak.

Stříhněte do toho

Nemusíte přijít o polovinu vašich vlasů, abyste působila moderněji, více sexy a upraveně zároveň. Radikální ustříhnutí např. afiny vám může naprosto změnit vzhled a udělat z vás až téměř jiného člověka. Podobný efekt bude mít prostříhání a zkrácení vlasů na několik délek. Prokouknete a vlasy budou působit zdravějším dojmem.

Vynechejte pro jednou návštěvu salónu

Nezvládnete si sama zastříhnout konečky vlasů? Sedněte si k umyvadlu, vezměte nůžky a odstříhejte roztřepené a zničené konečky vlasů. Pokud jste odvážnější a chcete zastříhnou o něco výrazněji, zamotejte vlasy do podlouhlého uzlu a poté ustřihněte. Docílíte tak nerovně ovšem kvalitně zastřižených vlasů.

Nedbalý drdol

Pokud zrovna nestíháte, řešením pro vaše vlasy může být trochu rozcuchanější „nepovedený“ drdol. Ve skutečnosti se o nepovedenost vůbec nemusí jednat. Nedbalá elegance je velmi půvabná, pokud zbytek vašeho výzoru působí upraveným a nezanedbaným dojmem. Proto nalakujte vlasy v předklonu, vemte tenkou gumičku a zamotejte, aby vám pár pramenů trčelo a vše bylo lehce uvolněné. Efekt bude kolikrát mnohem lepší než pracně vypracovaný drdol.

Vlhké rty

Pro vytvoření dojmu plnějších a šťavnatějších rtů doplňte buď ke rtěnce nebo použijte samostatně zářivý lesk na rty. Čím vlhčeji a blýskavěji budou vaše rty vypadat, tím budou zároveň plnější. Ještě více to umocníte světlými barvami – kromě typické průhledné dojem umocní lehce broskvová, zlatá nebo jemně růžová.

Více růžové

Zvýrazněte svoje tváře jemně růžovým nádechem a docílíte zdravějšího a mladšího vzhledu. Dejte pozor na akné – pokud použijete přemrštěné množství tvářenky a zároveň jste nešťastnou majitelkou problematické pleti, efekt může být velmi nežádoucí.

Zakryjte se barvami

Věděla jste, že barvou oblečení můžete zakrýt svou kosmetickou vadu? Např. oranžová barva dokáže zmírnit kruhy pod očima, mátově zelená zmírní zarudlost pupínků. Takže příště dámy, až půjdete nakupovat, orientujte se v obchodech na tyto barvy. 

Autor:
Publikováno: 24. 9. 2012 01:03 Nahlásit obsah