Čtenářka píše: Jak si správně vybrat parfém?

Čtenářka píše: Jak si správně vybrat parfém? Zdroj: Shutterstock.com

Parfém – zvýraznění krásy a ženskosti. Kouzelník, který vám dokáže ovlivnit náladu a může mít i afrodiziakální účinky. Jak si ale vybrat ten pravý? Takový, co se líbí vám i vašemu partnerovi, nevoní příliš silně, ale ani slabě? Prostě parfém přesně na míru! Máme pro vás pár tipů, které vám mohou výběr „toho pravého“ usnadnit.

Jak vybírat?

Zkoušet, zkoušet a zase zkoušet! Pokud zatím představu nemáte, nastříkejte vůně klidně na papírové proužky. Neměla byste se ale podle nich rozhodovat. Na papírku může být vůně cítit jinak než na vaší pokožce. Zároveň to s parfémy nepřehánějte. Čich se unaví poměrně brzy a riskujete, že vyberete špatně. Sbírejte tedy vůně na papírcích a pak si své favority stříkněte na zápěstí. Vůni také trochu trvá než se uvolní, takže k zápěstí přičichněte klidně až po pár hodinách.

Natáhněte si budík a vezměte si kafe

Ano, přesně tak. Pokud vám nedělá problém si přivstat, rozhodně je nejlepší jít do parfumerie brzy ráno. V průběhu dne se tam vytvoří jakási směs všech vůní, která by vás mohla při výběru mást. Zároveň je dobré jít připravená. Nestyďte se a klidně si v parfumerii vytáhněte z kabelky pytlík s kávou, která pachy neutralizuje. Každá dobrá parfumerie by měla mít k dispozici nádobu s kávovými zrny, ale co si budeme povídat, je lepší spoléhat se sama na sebe.

Zdroj: Shutterstock.com

Vybírejte podle svého znamení

Může to znít jako nějaký trapný reklamní trik, ale není tomu tak. Při výběru vám může zvěrokruh pomoci vymotat se z nekonečné nabídky parfémů. Znamení vzdušná mají v oblibě vůně originální, které na ostatní mohou působit poněkud zvláštně. Zemská znamení si libují v dřevitých vůních. Vodní znamení tíhnou ke svěžím květinovým vůním a ohnivá naopak k vůním těžším, výrazným.

Jak parfém vlastně používat?

Všeobecně je doporučováno, že v létě bychom měly používat vůně svěží, například květinové nebo citrusové. V zimních měsících by se naopak měly používat parfémy těžší, více výrazné. Samozřejmě to opět závisí na vás, vašem vkusu a osobnosti. Pokud máte ráda květinové vůně, nemusíte se přes zimu nutit do něčeho, v čem se necítíte jen proto, že by se to tak mělo dělat. Jedním pravidlem byste se ale řídít měla, a to: Méně znamená více! Vaše vůně by něměla „tyranizovat“ vaše okolí! Nanášejte tedy přiměřeně.

Autor:
Publikováno: 30. 11. 2016 13:07 Nahlásit obsah