Čtenářka píše: Slavný návrhář Oscar de la Renta

Čtenářka píše: Slavný návrhář Oscar de la Renta Zdroj: Shutterstock.com

Oscar de la Renta se řadí mezi přední světové návrháře a vidět jeho šaty na přehlídkách je opravdový zážitek! Kéž by se ceny pohybovaly přijatelné i pro ty "normální" z nás, protože vyrazit na ples v jeho róbě musí být prostě úžasný pocit!

Oscar de la Renta se narodil roku 1933 v Dominikánské republice a latinskoamerické vlivy jsou v jeho tvorbě znatelné a i díky nim jsou jeho kolekce tak úchvatné. Svoji kariéru začínal v domech Balenciaga a v pařížském Lanvinu, kde se už značně projevil jeho talent. V roce 1965 konečně rozjel svoji vlastní značku a ze začátku se věnoval pouze dámským kolekcím. Až později začal navrhovat i pánské oděvy a roku 2001 poprvé představil i kolekci doplňků.

Zdroj: Shutterstock.com

Kromě oblečení je jeho jméno podepsáno i pod kolekcemi tašek, bot, doplňků, nábytku a parfémů.Jeho první parfém s názvem Oscar se dostal na trh v roce 1977 a dodnes patří mezi 70 nejprodávanějších vůní na světě.

Oscar de la Renta je v Hollywoodu milován. Jeho šaty jsou elegantní, stylové a podtrhují ženskost. Kromě hereček a zpěvaček si jeho kolekce oblíbila i španělská královská rodina. Oscar de la Renta rovněž tvoří kolekce ready-to-wear, které jsou praktické a oblíbené u světové smetánky. Jeho tvorbu můžete kromě krásných přehlídek vidět i amerických filmech a seriálech, např. v Gossip girl.

Zdroj: Shutterstock.com

Jak se vám jeho šaty líbí?

Publikováno: 16. 11. 2016 10:27 Nahlásit obsah