Jak si vybrat kabát podle typu postavy? Stačí dodržet jen tohle!

Jak si vybrat kabát podle typu postavy? Stačí dodržet jen tohle! Zdroj: Shutterstock.com

Kabát patří mezi základní kousek oblečení, který žena prostě ve svém šatníku musí mít. Jenže existují stovky střihů, délek, tvarů, barev a my občas tápeme v tom, který by nám slušel nejvíc. Proto se pojďme podívat na to, jak si vybrat ten správný, který vám k vašemu typu postavy dokonale padne.

Jedním z nejdůležitějších kroků, které musíte před nákupem nového kabátu udělat je to, že si odpovíte na otázku „Co nosím nejraději?“ – Džíny a tenisky nebo mám raději eleganci?

Pokud preferujete pohodlný styl v podobě džínů a tenisek, volte raději kabát rovného střihu. Pokud se však cítíte lépe v elegantním oblečení, volte přiléhavý a projmutý kabát, který zvýrazní vaši postavu.

Zdroj: Shutterstock.com

Postava „přesýpací hodiny“

Žena s tímto typem postavy může prakticky nosit jakýkoliv kabát, který bude chtít – sedne jí všechno. Ale kabátek s páskem jí bude slušet ze všeho nejvíc. Navíc délka kabátu by měla být po kolena.

Zdroj: AliExpress.com

Postava „obdélník“

Volte spíše přiléhavé kabáty, které se od pasu rozšiřují s asymetrickým límečkem, kabáty tulipánového střihu nebo dvouřadové kabáty. Nebojte se také kombinovat různé barvy a délka kabátku by měla být někde mezi stehny a koleny.

Zdroj: pinterest.com

Postava „trojúhelník“

Vybírejte kabát s vysokým pasem, také dvouřadový kabát, nezavrhujte určitě kožešinové límečky, které upozorní na vrchní část těla, což v případě trojúhelníkové postavy je žádoucí. A vedle nesáhnete ani v případě kabátu s nabíranými rameny. Délka kabátu by měla být maximálně po kolena a určitě nevolte kabát s výraznými kapsami v dolní části a s širokým opaskem.

Zdroj: www.lyst.com

Postava „obrácený trojúhelník“

V podstatě tady platí všechno obráceně jako u předešlého typu postavy. Našim úkolem u tohoto typu postavy je zvýraznit spodní část těla a na tu horní příliš neupozorňovat, proto volte kabáty, které se dole rozšiřují a dejte pryč ty, které mají volánky u prsou, nebo jsou jinak nazdobené v horní části. Pro tento typ postavy jsou ideální kratší kabátky do půli zadku a maximální délky by měla být opět po kolena.

Zdroj: pinterest.com

Postava „kruh“

Pokud máte postavu ve tvaru kruhu, volte spíše polo-přiléhavé nebo přiléhavé kabátky s opaskem, kabáty ve tvaru kokonu, také kabáty, které se ve spodní část rozšiřují, asymetrické kabáty i kabáty, které jsou kratší a rozšiřují se už od vrchní části a ne od pasu. Naopak se vyhněte „stojáčkům“ a volte raději výstřih do „V“. Také raději vybírejte jednobarevné kabáty než vícebarevné, které by vaši postavu dělaly jen opticky větší.

Zdroj: pinterest.com Doufáme, že výběr kabátu pro vás už teď bude mnohem jednodušší a naše rady zužitkujete! 

Autor:
Publikováno: 1. 11. 2018 07:00 Nahlásit obsah