Roku 2019 bude kralovat korálová barva: Má symbolizovat teplo, život a pozitivitu

Roku 2019 bude kralovat korálová barva: Má symbolizovat teplo, život a pozitivitu Zdroj: Shutterstock.com

Rok 2019 bude ve znamení korálové barvy. Alespoň podle společnosti Pantone, která určuje barevné trendy v módním průmyslu, umění či grafickém designu. Tento světový gigant, který působí v oblasti tiskařských technologií, každým rokem v prosinci vyhlašuje top barvu na následující rok. A pro rok 2019 to u něj na celé čáře vyhrála korálová!

Korálová: Trendy barva roku 2019

Hlavním trendem roku 2019 bude korálová barva. Proto by vám v šatníku neměl chybět alespoň jeden kousek v této jemné, teplé a zároveň živočišné barvě. In mají být korálové kabáty, svetry, kalhoty ale i kabelky či bižuterie.

Zdroj: Dezeen.com

Korálovou jako barvu roku 2019 konkrétně vyhlásil světový gigant Pantone Cole Institute, který víc než dvacet let ovlivňuje barevnost výrobků v různých oblastech lidské činnosti, a to od módy a bydlení až po grafický design. Tato společnost, která je uznávaným odborníkem v oblasti tiskařských technologií, vyvinula mimo jiné srozumitelný vizuál, který krom názvu barvy obsahuje přesné číslo jejího odstínu. Korálová se tak v jejich vzorníku ukrývá pod číslem 16-1546.

Zdroj: Brit.co

Proč zrovna korálová?

Korálová symbolizuje neuchopitelnou krásu a zářivou barvu korálu. Společnost Pantone zároveň vychází z toho, že útesy jsou zdrojem obživy a útočištěm řady mořských živočichů. Touto barvou, kterou vyhlásila jako barvu roku 2019, chce upozornit na alarmující stav korálových útesů, které se nachází ve stále se oteplujících oceánech.

"Tato barva je symbolem tepla, života a pozitivity. Je tedy pro řešení klimatických problémů, které jdou ruku v ruce se stále se měnícím prostředím, víc než potřebná," stojí v prohlášení Pantone.

Využití korálové barvy: Od módy až po bydlení

Korálová barva je teplá, měkká a hlavně přirozená. Když si na sebe koupíte kterýkoliv kousek oblečení v této barvě, nic tím rozhodně nezkazíte. A týká se to i doplňků v podobě šperků a kabelek. 

Zdroj: Brit.co Tip: Teplou korálovou barvu můžete nosit ve všech jejích odstínech. A to od světlé oranžovo růžové až po výraznou a sytou oranžovo červenou.

Korálová najde uplatnění i v dekorativní kosmetice - už teď jde o jeden z nejoblíbenějších odstínů rtěnky či matného lesku na rty, který díky své přirozenosti sedne snad každé ženě.

Zdroj: Allure.com Korálová se bude skvěle vyjímat také ve vašem interiéru. Do této barvy můžete ladit jak stěny, tak jednotlivé doplňky. Tato barva je výjimečná tím, že vašemu interiéru dodá pocit tepla domova - tedy pocit útulnosti a domácí pohody.

Autor:
Publikováno: 25. 12. 2018 10:00 Nahlásit obsah
Loading...