Tyto módní trendy letěly před několika lety. Nyní v nich budete úplně mimo

Tyto módní trendy letěly před několika lety. Nyní v nich budete úplně mimo Zdroj: Shutterstock.com

Módní trendy se neustále mění. Některé se po určitém čase zase vrací zpátky, jiné se nosí třeba jednu sezonu a pak jsou nekompromisně považovány za velké módní prohřešky. Pokud se chcete vyhnout zbytečnému faux pas, na co byste měla aktuálně raději zapomenout?

Módní návrháři a stylisté se shodují na tom, že jeden cyklus určitého módního stylu trvá v průměru patnáct let. Lidé nejprve potřebují zhruba dva roky na to, aby si všimli, co se zrovna nosí. Po dalších pět let mají vlastní potřebu a chuť tyto módní kousky nosit. Obliba tohoto typu módy pak vyvrcholí ještě v následujících pěti letech. Poté podle odborníků popularita určitého módního stylu upadá a je nahrazen novými trendy. Co je v dané době in a co out, se však může cyklicky opakovat. A jak je to v současnosti? Pokud se chcete vyhnout obrovskému módnímu přešlapu, zapomeňte na následující věci:

Krajkové prádlo, které vykukuje zpod oblečení

Zdroj: Brightside.me Mnoho žen si myslí, že krajkové spodní prádlo, které vykukuje zpod oblečení, je velmi sexy. Ale omyl. Spodní prádlo by pod oblečením nemělo být vůbec vidět. Namísto černé krajkové podprsence tak dejte přednost hladké podprsence tělové barvy.

Podprsenka se silikonovými ramínky

Zdroj: Brightside.me

Tento kousek oblečení byl trendy v 90. letech. Nyní na něj raději zapomeňte. Silikonová ramínka totiž vůbec nejsou neviditelná, spíš jsou do očí bijící. V případě, že máte šaty bez ramínek, jakákoli ramínka (i silikonová) tedy raději odepněte také ze své podprsenky.

Sluneční brýle s lesklými kamínky

Zdroj: Brightside.me Sluneční brýle ozdobené krystalky jsou aktuálně velkým přešlapem. Působí totiž celkem "levně". Noste proto sluneční brýle bez jakéhokoliv krystalového zdobení, výběr tvaru a stylu pak záleží jenom na vás a typu vašeho obličeje.

Příliš mnoho prstenů

Zdroj: Brightside.me Pryč jsou doby, kdy bylo normální mít blyštivý kroužek na každém prstu. Současná módní etiketa říká, že na obou rukách byste měla mít maximálně tři prsteny, a to všetně snubáku. Na jedné ruce je přitom dovoleno mít maximálně prsteny dva.

Absence doplňků

Zdroj: Shutterstock.com Současné trendy velí, že je velký prohřešek vyrazit jen tak bez doplňků. Právě dobře zvolené doplňky, jakou jsou šperky, klobouky, šátky, hodinky, opasky nebo kabelky, dokážou skvěle podtrhnout váš outfit. A i když třeba preferujete pohodlné a jednoduché oblečení, právě v doplňcích můžete popustit uzdu své fantazii.

Dlouhé gelové nehty

Zdroj: Brightside.me Co je aktuálně in a co out se vztahuje také k výběru manikúry. Velkým přešlapem jsou momentálně dříve tolik oblíbené dlouhé gelové nehty. V tomto případě raději vsaďte na upravené a přirozeně vypadající kratší nehty.

Autor:
Publikováno: 27. 7. 2018 11:00 Nahlásit obsah
Loading...