Že ponožky v sandálech nejsou in? Tak to jste na omylu!

Že ponožky v sandálech nejsou in? Tak to jste na omylu!

Nosit, nebo nenosit ponožky v sandálech? Pokud si myslíte, že je to stále out, jste na omylu. Dřívější faux pas se totiž stává novým módním trendem, který si v současné době vydobývá místo nejen na přehlídkových molech a ve výlohách obchodů.

Nešvar českého národa?

 Ponožky v sandálech – pro některé do očí bijící oděvní nešvar českého národa. Ve skutečnosti takto chodí dennodenně po světě oblečeny miliony a miliony lidí. Tento oblíbený trend, který přestává být trapasem, se navíc takřka přes noc přeměnil na horký módní hit. Letos se ponožky v mužských sandálech dostaly do širokého povědomí zvlášť díky novým kolekcím značek Louis Vuitton a Versace.

Oděvní značky propagují „ponožkový“ trend

Ponožky v sandálech si samozřejmě oblíbily i ženy. Značka Dior nebo John Galliano například už loni představily kolekce, kde naleznete právě tenhle „ponožkový“ trend. In jsou hlavně ponožky s mašličkami a krajkami, které se nosí v dámských sandálcích s vysokým podpadkem.

 Zapomeňte proto na ponožky, které běžně nosíte v uzavřených teniskách. Tento módní trend si žádá něco úplně jiného. Chce to totiž ponožky ve světlých či pastelových barvách. Nebojte se ani daleko výraznějších barev!

Z nudného outfitu vkusný model

 Ponožky můžete určitě sladit – jak barevně, tak stylově – se svým outfitem. Ženy, a hlavně ty, které dříve ponožkami v botách opovrhovaly, ale teď se rozhodly podřídit diktátu módy, si zamilovaly hlavně ponožky nad kotníky, velmi oblíbené jsou také podkolenky a nadkolenky. Ponožky v sandálech mohou totiž i z nudného outfitu vykouzlit vkusný model.

Jak na to?

 Nebojte si vzít třeba černé krajkové ponožky do tělových sandálků nebo zase bílé krajkové ponožky do tmavých bot. Ponožky s krajkami, mašličkami, výšivkami či se zajímavými pestrobarevnými retro vzory výborně vypadají hlavně v otevřených botách, vyzkoušet ovšem můžete i lodičky nebo balerínky.

 A co si vzít na sebe? Ideální jsou letní šaty, ale i sukně ke kolenům nebo legíny či kalhoty s úzkými nohavicemi, které končí těsně nad kotníky. Jestliže s ponožkami v botách vyrazíte takto oblečené do ulic, bude to chtít ještě pořádnou dávku odvahy a sebevědomí. Protože můžete narazit na škarohlídy, kteří by mohli váš trendy model pořádně zkritizovat.

Autor:
Publikováno: 4. 8. 2012 12:22 Nahlásit obsah