Kategorie Psychologie

Článek
Řeč těla - 7 návyků úspěšných lidí!
Řeč těla - 7 návyků úspěšných lidí! Říká se, že naše tělo má svůj vlastní jazyk a někdy dokážeme tělem mluvit hlasitěji a zřetelněji než slovy. Nedávné studie ukázaly, že lidé, kteří vědí jak efektivně komunikovat pomocí neverbálních signálů, mají vyšší úroveň emoční inteligence.
Článek
9 lží, kterými se neustále krmíme
9 lží, kterými se neustále krmíme Nikdo nemá rád lháře. Pokud zjistíte, že vám někdo lhal, cítíte se zrazeni a dotyčný lhář ve vašich očích klesne. Tak proč ale neustále lžeme sami sobě? To podle vás není zrada? Je a možná ještě větší než od těch druhých.
Článek
České ženy neví, jak se bránit násilí
České ženy neví, jak se bránit násilí Už 25. listopadu si připomeneme Mezinárodní den proti násilí na ženách vyhlášený Valným shromážděním OSN. Povědomí o možnostech, jak se násilí bránit, je mezi českými ženami velmi nízké. V České republice se přitom stala obětí znásilnění nebo pokusu o něj každá desátá žena. Sexuální obtěžování pak zažila celá třetina žen.
Článek
Čtenářka píše: Následujte těchto 7 tipů a zbavte se stresu z věčného nestíhání
Čtenářka píše: Následujte těchto 7 tipů a zbavte se stresu z věčného nestíhání Máme stejně času jako naši předkové a k tomu řadu dalších vychytávek. Jak je tedy možné, že neustále „nestíháme“? Moderní doba nám totiž kromě řady technologií přináší také spoustu úkolů a povinností. To, že nestíháme, je však především náš pocit. Pojďme ho změnit!
Článek
Čtenářka píše: Milenka nebo podváděná partnerka/manželka?!
Čtenářka píše: Milenka nebo podváděná partnerka/manželka?! Vztah či svoboda, volnost a nezávaznost? Právě o tom každá z vás alespoň jednou v životě přemýšlí a neví si rady. Nejlepší je opravdu zapřemýšlet a přiznat si, co je právě pro Vás to nejlepší. Je to totiž rozhodnutí, které může ovlivnit celý Váš budoucí život.
Článek
Psychologové tvrdí, že jsou jen 3 důvody, proč lidem chybí sebevědomí. A každý z nich můžete překonat!
Psychologové tvrdí, že jsou jen 3 důvody, proč lidem chybí sebevědomí. A každý z nich můžete překonat! Psycholožka a autorka několika úspěšných knih Melanie Greenbergová věří, že existují tři hlavní důvody, proč máme velmi nízké sebevědomí. Také tvrdí, že každý z nás tento problém dokáže překonat, ale nejdříve musíme porozumět příčinám, které k nízkému sebevědomí vedou.
Článek
Udělejte si doma pořádek! Váš život to změní k lepšímu
Udělejte si doma pořádek! Váš život to změní k lepšímu S přicházejícím podzimem a zimou se všichni zdržujeme více doma a o to víc si přejeme trávit dlouhé večery v útulném a uklizeném domově. Nyní je tedy ten pravý čas zatočit s nepořádkem! Zjistíte, že důkladný úklid vám dokáže doslova změnit život k lepšímu.
Článek
14 lží, kterým věříme ve 20, ale ve 30 už ne
14 lží, kterým věříme ve 20, ale ve 30 už ne S prožitými léty se nám do našich názorů a pohledů na svět plíživě vkrádá životní moudrost. Ta nám pozvolna mění ideály a věci, kterým jsme jako puberťačky věřily, po pár letech dávno neplatí. Co jsme si nalhávaly ve 20, ale dnes už se tomu musíme jen smát?
(98) Načíst více