Letní háčkované kozačky

Letní háčkované kozačky

Hitem letošní jarní a letní sezóny jsou kozačky! Vysoké boty do horkého počasí? Přesně tak. Jedná se však o letní, látkovou a samozřejmě prodyšnou verzi klasických kozaček, které zahalí vaše nožky do lehounké krajky.

Háčkované kozačky – máte už ty svoje?

Mnohé z vás je budou znát z dovolených u moře, kde byly háčkované kozačky k vidění už i v minulých sezónách. K nám tento trend zavítal loni, ale právě letos zažívají svůj největší boom. Tvarově jsou tyto boty jakýmsi „sourozencem“ zimních válenek. Nosí se buď s úplně plochou podrážkou nebo na klínku a tělo boty je po celém svém povrchu, popř. až od kotníku „krajkované“. Oproti koženým či koženkovým kozačkám, jaké můžete vidět na obrázku níže, mají háčkované, nebo také krajkové kozačky nespornou výhodu a tou je vzdušnější materiál, který je činí o mnoho pohodlnějšími na běžné nošení.

K mání jsou letní kozačky ve všech možných barvách a tak se dají kombinovat například s džínovými šortkami a volným topem, nebo letními šatičkami. Nejvíc trendy a zároveň nejlépe kombinovatelné jsou však v bílé, černé a smetanové. Variabilní je i výška botiček - od kotníčkových až po „nadkolenky“. Zlatá střední cesta, tedy klasická kozačková výška do půli lýtek, je však nejpopulárnější.

Obrázky: ebay.com, shutterstock.com, aliexpres.com

Co na ně říkáte? Propadly jste také jejich kouzlu? Podělte se s námi v komentářích!

Autor:
Publikováno: 21. 5. 2013 00:00 Nahlásit obsah