Čtenářka píše: Lidský upír

Čtenářka píše: Lidský upír

Teď nemám na mysli člověka, kterého známe z klasických hororových příběhů. Drákula se špičatými zuby, který se Vám zakousne do krku a vysaje Vám krev. Vy padnete mrtví na pohovku a téhož večera, se z Vás také stane nesmrtelný upír. Mám na mysli takové lidské upíry, kteří vysávají z lidí energii tak dlouho, dokud jim to Vy sami povolíte. Jsou to lidé, kteří neváhají pravidelně používat různá citová vyděračství a klidně z Vás vyždímají poslední kapku energie.

Kdo jsou ti upíři?

Bohužel jsou to většinou lidé z naší těsné blízkosti. Může to být soused/ka, kolegové z pracoviště, kamarád/ka a nebo také Váš partner/ka. Stane se, že natrefíte na lidského upíra a je to cizí člověk. Třeba někde na zastávce. Takový člověk Vás dokáže během krátkého rozhovoru tak vyždímat, že se těšíte, až přijede autobus a Vy se takového člověka zbavíte. Ten pro Vás ale nepředstavuje nebezpečí. Dáte si kafe, nohy na stůl, přečtete si knížku, a energie se Vám vrátí. Horší jsou upíři, kteří se ve Vašem životě vyskytují běžně, a není snadné se těmto lidem vyhnout.

Jak poznáme, že jde o lidského upíra?

Pobyt s těmito lidmi Vás doslova vysává a potřebujete pauzu. Dychtíte po dobití energie, chcete si odpočinout. Jsou to lidé, kteří na Vás přehazují své negativní emoce, zatěžují Vás svými vlastními problémy, nebo čekají, že to za ně i vyřešíte. Jsou jako koule u nohy, která Vám nedovoluje pohybovat se vpřed. Je rozdíl, přijde-li za Vámi kamarádka, která řeší nelehkou životní situaci, a Vy víte, že je to jinak pozitivní člověk s úsměvem na rtu. To se občas stane, že každý řeší nelehké situace a potřebuje si o tom popovídat, nebo se svěřit přátelům. Ale takový člověk ocení Vaši pomoc a bude za to patřičně vděčný.

Lidský upír však považuje za naprosto normální neustále zamořovat ovzduší, obtěžovat všechny svými neustálými nářky na všechno a na všechny. Na první pohled může být přátelský, upovídaný, když se podíváte do jeho soukromí, často jsou to lidé, kteří trpí pocitem, že je nikdo nemá rád. Nikdo jim nerozumí. Partnera by chtěli nejlépe vlastnit, jsou závistiví a podezíraví. Chtějí, abyste je chápali, ale sami se neumějí vžívat do situace druhých a zajímá je jen jejich osoba! Potřebují neustálé důkazy o své schopnosti, lásce, jak jsou jedineční a krásní. Takovému upírovi se nikdy a ničím nezavděčíte, udělat takového člověka šťastným je nadlidský výkon. Stálo by Vás to veškerou svou energii, a stejně by se Vám to nepovedlo. V blízkosti upíra Vás může začít bolet hlava, cítíte nervozitu, vyčerpanost. Jsou to výteční manipulátoři. Svých výsledků dosahují pouze manipulací druhých lidí. Sami totiž nemají dost energie, aby v životě uspěli.

Jak se mám ubránit lidskému upírovi?

Pokud je to soused, kolega tak je to jednoduché. Snažte se vystříhat co nejvíce kontaktu s tímto typem člověka, nebo kontakt přerušte úplně. Uvidíte sami, jak se Vám uleví. Pokud je to člověk, kterého nemůžete nijak odstřihnout, nezbývá než si promluvit o tom, jak Vás pobyt s ním vyčerpává, a nezapomeňte být konkrétní. Většina upírů si nikdy nepřizná, že by byla chyba na jejich straně. Jsou přece jedineční, nikdo je nemá rád a nikdo je nechápe! Ostatně nemusí to být hned lidský upír, ale pokud ve Vás nějaký člověk vzbuzuje negativní pocity, je dobré to řešit ihned, než si vytvoříte blok spojený s takovou osobou. Pokud máte dojem, že znáte lidského upíra a dost Vám to někoho připomíná, doporučuji si pořídit nějakou četbu "jak na manipulátory". Na toto téma bylo napsáno již mnoho knížek. Nepočítejte s tím, že Vám pomůže palička česneku nebo kříž. Moderní upír je zcela něco jiného, než známe z filmů. Nedovolte, aby na Vás takový člověk parazitoval a stahoval Vás dolů. Nenechte se vydírat, a při podezření, že jste se setkali s manipulátorem (lidským upírem), klidně neváhejte kontaktovat nějakého odborníka, který Vám lépe poradí jak danou situaci řešit. Mnohdy se jedná o členy vlastní rodiny, pak taková situace už vyžaduje odbornější diskuzi. Místo aby vás vztah posunoval vpřed, abyste se nabíjeli, rostli, rozvíjeli lidské hodnoty, cítíte se vyčerpaní a prázdní. Milujete své bližní, ve snu by vás nenapadlo, že jsou lidskými upíry. Mnohdy sebou necháváme manipulovat několik let a ve finále si připadáte, jako vyždímaný hadr. Upír jen přeskočí na jiného člověka jako parazit. Cítí se ukřivděný a se svou křivdou žije celý svůj zbytek života. Neustále se bude považovat za oběť. Přitom jste obětí lidského upíra třeba Vy! 

Publikováno: 26. 11. 2013 15:16 Nahlásit obsah