Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

14 lží, kterým věříme ve 20, ale ve 30 už ne

14 lží, kterým věříme ve 20, ale ve 30 už ne

S prožitými léty se nám do našich názorů a pohledů na svět plíživě vkrádá životní moudrost. Ta nám pozvolna mění ideály a věci, kterým jsme jako puberťačky věřily, po pár letech dávno neplatí. Co jsme si nalhávaly ve 20, ale dnes už se tomu musíme jen smát?

1. Jednou se probudíš a budeš stará

A nebo taky ne. Věkově sice stárneme, ale to, že bychom byly staré, si nepřipouštíme. Protože nejsme! I když malým dětem lidé ve 30 připadají jako přízraky nad hrobem, pro dospělé to je pořád rozpuk mládí a nejaktivnější a nejperspektivnější období života. Jelikož všechno záleží hlavně na duševním rozpoložení, můžeš se třeba probudit v sedmdesáti a stejně si nepřijdeš stará!

2. Ty rozhodně nějak změníš svět

Ne že by to bylo nemožné, ale jistě si už uvědomuješ, že svět se tak úplně změnit nedá a ty jako jeden nicotný jedinec moc nezmůžeš (určitě ne tím, že se připoutáš ke stromu, budeš držet hladovky a stříkat krev po lidech v kožichu). Ovšem i malé věci se počítají, takže proč nebýt šetrná k přírodě a třídit odpad nebo proč občas nepřispět alespoň malou částkou na sirotky v Africe? Když se tyto maličkosti sečtou, už to něco znamená.

3. Spánek nepotřebuješ, dospíš to později

To je ovšem jeden z největších omylů. Jak roky plynou, zjišťuješ, že když přijdeš z párty ve tři ráno, i když dříve ti nedělalo problém pařit až do šesti a pak jet rovnou do školy, budeš to dospávat ještě týden. A za ty kruhy pod očima, bolest hlavy a nerudnost to rozhodně nestojí. 

4. Tvá oblíbená kapela se nikdy nerozpadne a nikdy nevydá špatné album

Ehm, ehm...co k tomu dodat, naivko?

5. Máš všechen čas na světě

Ano, může se to tak jevit...ale co když tě odpoledne přejede auto? Neber svůj život jako samozřejmost a neodkládej důležité věci na později. Nikdy nevíš, jestli přijde zítřek. Pokud jsi notorický prokrastinátor, je možné, že si necháš život proklouznout mezi prsty a uvědomíš si to, až když bude pozdě.

6. V tomto roce se staneš dospělou

Haha...jak to myslíš? Že díky mávnutí kouzelné hůlky přes noc dospěješ a budeš úplně nezávislá a budeš vědět všechno na světě? Ale prosím tě! Dospělost a hlavně vyspělost nejsou cílem, ale spíše cestou, po které lidé přicházejí postupně. I v padesáti si určitě budeš chodit pro cenné rady k mamince.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 8. 6. 2016 09:48 Nahlásit obsah