Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

8 způsobů, jak změnit svůj život k lepšímu

8 způsobů, jak změnit svůj život k lepšímu

Ne vždy cítíme, že se nám v životě daří a že žijeme naplno. Do letní dovolené je daleko a na nás se hrnou pracovní úkoly a starost o rodinu a domácnost. S trochou snahy můžeme ale náš život, i přes všechny jeho nástrahy, přeci jenom vylepšit. Zkuste to taky!

Sociální sítě? Dejte si oraz!

Není pochyb o tom, že sociální sítě jsou dnes součástí našich životů. Problém nastává ve chvíli, kdy nás prohlížení nových příspěvků na Facebooku a fotografií na Instagramu rozptyluje od práce i běžných činností. Snažte se tedy alespoň část dne přeladit na „offline“ režim. Vaše koncentrace i time-mangement se rapidně zlepší.

Poznejte, kdy máte dost

My ženy máme tendenci jet na plný výkon. Práce, domácnost, rodina a do toho ještě třikrát týdně fitko. Není divu, že náš organismus se proti takovému náporu vzbouří a my se pak cítíme totálně vyčerpané. Naučte se rozeznávat, kdy jste skutečně unavena a potřebujete si odpočinout.

Začněte svůj den tím nejtěžším úkolem

Snažte se úkoly, do kterých se vám za žádnou cenu nechce, zbytečně neodkládat. Jejich splněním se vám uleví a vy tak nebudete celý den zbytečně vystresovaní.

 

Věnujte se oblíbeným činnostem

Najděte si činnost, které se můžete večer pravidelně věnovat a odpočinout si u ní. Začněte číst knihy, poslouchat hudbu nebo sledovat seriál.

Jste po pauze na oběd unavení? Změňte to!

Průzkumy potvrdily, že až 70 procent z nás by si po pauze na oběd nejraději dalo šlofíka. Únava se dokáže promítnout nejen do naší práce, ale i celého zbytku dne. Jak se tedy této únavě vyhnout? Vyrazte během této přestávky alespoň na dvacetiminutovou procházku. Brzy pocítíte změnu.

Pište si seznamy

Ano, klidně si můžete psát ráno seznam s úkoly, které chcete ten den zvládnout. Vyzkoušet ale můžete i seznamy splněných úkolů. Každý večer si najděte chvilku a napište si, co vše jste za celý den zvládli. Svůj den tak zakončíte dobrým pocitem.

Buďte rozmařilá. Alespoň trošičku

Buďte na sebe hodná a pravidelně se odměňujte drobnými rozmařilostmi. Nebojte, nemusíte si každý týden kupovat novou kabelku, která stojí tolik, co vaše výplata. Místo toho si kupte třeba voňavý olej do koupele nebo chlupaté pohodlné papuče. Tyto drobnosti vás nezrujnují a přitom vás každý večer příjemně naladí.

Pravidlo „jedné obrazovky“

Také při sledování televize či filmu současně surfujete v telefonu? Chyba! Váš mozek v tu chvíli nadměrně stimulujete a rozhodně ho nepřinutíte, aby odpočíval a relaxoval.

Autor:
Publikováno: 28. 3. 2016 20:17 Nahlásit obsah