Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Čtenářka píše: SIGNÁLY ZÁJMU A NEZÁJMU

Čtenářka píše: SIGNÁLY ZÁJMU A NEZÁJMU

Rozpoznat, kdy má o vás zájem druhá osoba by nemělo být těžké, stačí se jen dívat okolo sebe a správně interpretovat signály, které jsou k vám vysílány.

Když začneme na toto téma, nemyslím tím kouřové signály, ale mám na mysli: oční kontakt, mimika, úsměv a smích, hlavně tedy řeč těla.

Oční kontakt

Představte si, že přijdete do místnosti a rozhlédnete se. Pokud vás někdo zaujme, prohlédnete si ho, a pak se mu podíváte do očí. Ne nadarmo se říká, že oči jsou okny do duše člověka. Dlouhý pohled ženy znamená výzvu, něčím jste ji zaujali. Říká tím, že nemá nic proti konverzaci s vámi.

Při rozhovoru je hodně důležité hledět si z očí do očí, protože poznáte, kdy se druhý opravdu baví nebo to jen předstírá a je znuděný.

 

Mimika

Pozvednutí obočí, nakrčené čelo, našpulení rtů a další grimasy nám nejen dávají vědět, jak se druhá osoba cítí, ale dají se také nejlépe fingovat, předstírat a ovládat (poker face). Mimika-úsměv (ale o tom dále) spolu s očním kontaktem je největší zbraní ženy, jak okouzlit muže. Takže by se ženy neměly bát pohlédnout muži do očí a usmát se, jinak muž ve většině případů nezíská odvahu ženu oslovit.

 

Úsměv a smích

Zde nemusím ani říkat, jakou moc má úsměv a smích, a to jak u žen, tak i u mužů. V případě zájmu o druhou osobu řekne úsměv vše co má. Svůdně tvarované rty zakřivené do lehkého úsměvu spolu s očním kontaktem jsou prvním signálem k seznámení. Rozlišujeme asi tři typy úsměvy. Lehký úsměv- svůdný - je při tajemství nebo jako signál pro milence. Úsměv s odtáhnutým horním rtem je spíše přátelský. Široký úsměv je ukázkou radosti a je nejvíce spontánní.

Odborníci se domnívají, že tzv. svůdný úsměv je á la Mona Lisa. Jen lehce pozvednuté koutky rtů.

V případě tenkých rtů je vhodné zvýraznit oči, které to nakonec stejně řeknou za vás.

A smích? Smíchem dáme najevo radost a ocenění vtipu druhé osoby. Barvou hlasu a tónem smíchu jsme schopni vyjádřit zájem, nezájem nebo dokonce odpor.

V případě, že vám není zrovna do smíchu a úsměv se ne a ne dostavit, zrovna když to potřebujete, stačí se otočit a vybavit si nějakou humornou vzpomínku, nebo si říct v hlavě vtip, který vás zaručeně pobaví a vrátí vám úsměv na rty.

Řeč těla

Řeč těla je disciplína, kterou mnoho lidí špatně ovládá a díky tomu ji i špatně interpretuje v praxi. Ženy v tomto mají dozajista výhodu. Jde povětšinou o míru empatie, kterou osoba má. Řeč těla spolu s očním kontaktem a úsměvem vám téměř vždy zajistí, že vás druhá osoba osloví nebo vám vydá podobné signály. Ženy se snaží zdůraznit svou ženskost, křehkost, styl chůze, sklon hlavy a tón a barvu hlasu. Muži zdůrazní energičnost, mužnost, ale i hloubku hlasu, vzpřímený postoj a způsob chůze.

Rozpoznat, kdy má o vás zájem druhá osoba by nemělo být těžké, stačí se jen dívat okolo sebe a správně interpretovat signály, které jsou k vám vysílány.

Publikováno: 31. 3. 2015 00:00 Nahlásit obsah