Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Darováním vajíček darujete život

Darováním vajíček darujete život

Ne každá žena má možnost počít dítě přirozenou cestou. Počet neplodných žen v České republice neustále stoupá. Cítit pohyby děťátka, prožít si krásný čas těhotenství, by bez možnosti reprodukční medicíny nemohla každá desátá žena. Jaké jsou příčiny neplodnosti, a jak lze těmto ženám pomoct dárcovstvím vajíček?

Příčiny neplodnosti u žen

O neplodnosti lze hovořit, pokud se páru i po jednom roku nechráněného styku nepodaří počít dítě. Důvodů se může vyskytovat celá řada. Mohou jimi být lehké poruchy, které lze odstranit úpravou životosprávy nebo pomocí léků. Dalšími příčinami jsou například endometrióza (růst části výstelky dutiny děložní mimo dělohu), srůsty na vejcovodech v důsledku zánětů, imunitní reakce, při které tělo ženy produkuje protilátky proti spermiím partnera nebo implantovanému embryu.

Darování vajíček – cesta k novému životu

V dnešní době je však i mnoho žen, které nemohou otěhotnět z vlastních vajíček, ať už z důvodu jejich nedostatečné kvality, genetické zátěže nebo po prodělané onkologické léčbě. U většiny těchto žen je jedinou možností léčby neplodnosti darování vajíček od mladé zdravé dárkyně. Pokud se pro ženu najde vhodná dárkyně, má i ona šanci zažít ten krásný pocit mateřství a dospět k vytouženému snu mít dítě.

Výhody pro dárkyně vajíček

Vhodná dárkyně je mladá žena ve věku 18 až 32 let, výborný zdravotní stav, žádné genetické onemocnění v rodině. Rozhodnete-li se darovat vajíčko, budete mít příjemný pocit, že bez Vaší pomoci by jiná žena neměla nikdy šanci porodit zdravé dítě. Náklady spojené s darováním vajíček jsou kompenzovány v plné výši, částka se pohybuje kolem 20.000 Kč. Tato kompenzace Vám bude vyplacena v hotovosti v den odběru vajíček. Navíc se dozvíte cenné informace o Vaší plodnosti, výsledky genetických testů, krevní skupinu a Rh faktor.

Odběr vajíček je prováděn zcela bezbolestně a bezpečně kvalifikovaným lékařem s využitím nejmodernějšího přístrojového zařízení.  Darování je plně anonymní a vždy je uplatňován diskrétní přístup k dárkyni.

Máte-li zájem darovat vajíčko a spolu s ním i nový život kontaktujte nás prosím prostřednictvím mailu: info@reprogenesis.cz.

Potřebujete-li více informací, najdete je na stránce naší kliniky věnované dárkyním: http://www.reprogenesis.cz/darovani-vajicek/. Pro více informací nás kontaktujte na: info@reprogenesis.cz.

Rádi zodpovíme jakékoliv Vaše dotazy týkající se darování vajíček.

Autor:
Publikováno: 12. 6. 2013 18:02 Nahlásit obsah