10 způsobů, jak být šťastná

10 způsobů, jak být šťastná Zdroj: www.shutterstock.com

Být šťastná v této uspěchané době může být někdy opravdu oříšek. Neustále spěcháme, stresujeme se a často nemáme ani chvilku se zastavit a přemýšlet o tom, zda jsme s naším životem spokojené a zda jsme skutečně šťastné.

Většina lidí má tendenci být se svým životem nespokojená. Přeci jenom – mohli by mít více peněz, mohli by být hubenější, mohli by žít na lepším místě. Co ale udělat, abychom se mohli cítit šťastní?

1. Dělejte to, co vás baví

Váš život bude rozhodně spokojenější, pokud se budete věnovat takové práci a takovým zálibám, které budou bavit především vás a nebudete je dělat jen pro to, že to od vás vaše okolí očekává. Buďte sami sebou a naslouchejte svým myšlenkám a pocitům.

2. Navazujte kontakty

Podle některých je právě široký okruh známých klíčem k úspěchu. Jeden člověk vám v práci vnukne skvělý nápad, druhý vám dohodí luxusní levnou dovolenou. Pokud kolem sebe budete mít spoustu přátel a známých, budete se vždy mít na koho obrátit s jakýmkoliv problémem. Důležitou podmínkou je však také to, abyste i vy byli ochotni jim přispěchat na pomoc.

Navazujte kontakty Zdroj: www.shutterstock.com

3. Obklopujte se pozitivními lidmi

Moc dobře víme, že pokud má někdo v našem okolí špatnou náladu, velmi snadno jí nakazí i všechny okolo. Snažte se mít mezi svými přáteli přavahu pozitivně naladěných lidi, kteří život berou s humorem.

4. Odměňujte se

Mnoho lidí se zbytečně podceňuje a jsou na sebe příliš přísní. „Tohle jsem mohl udělat mnohem lépe.“ „Vlastně jsem ničeho nedosáhnul.“ Buďte na sebe pyšní i za drobné úspěchy a nezapomeňte se něčím odměnit – to vás bude motivovat.

5. Usmívejte se

Říká se, že s úsměvem jde všechno lépe a je to pravda. Jistě, mnohdy nám do smíchu není. Přesto je však dokázáno, že i falešný úsměv se počítá. Mozek totiž nepozná, že se usmíváte z donucení a na váš úsměv zareaguje produkcí serotoninu, tedy hormonu štěstí. Veškeré stresující situace tak máme šanci zvládnout mnohem lépe tím, že se budeme usmívat.

S úsměvem jde všechno líp Zdroj: www.shutterstock.com

6. Zaměřte se na pozitivní věci

Je to logické. Pokud si budete neustále číst ponuré detektivky a sledovat krimi zprávy za poslechu dramatické hudby, nebudete se pravděpodobně cítit příliš šťastní. Zaměřte se na hezké a veselé věci, které vás naplní radostí.

7. Jezte správně

Vaše tělo nebude spokojené, pokud ho budete tížit nekvalitními potravinami, tunou sladkostí a hromadou smaženého jídla. Stejně tak vám nepoděkuje, pokud ho budete při honbě za vysněnou postavou mučit hlady. Místo toho se pokuste o vyváženou stravu, která tělu dodá živiny, vitamíny a minerály. Buďte si jisté, že vaše tělo se vám za vaši skvělou péči odvděčí.

8. Vybijte svou kreativitu

Ať už je to malování, vyšívání, fotografování, psaní, četba, tanec, sport, najděte si něco, u čeho si budete moci fyzicky i psychicky odpočinou a dát průchod svému kreativnímu já. Je prokázáno, že takoví lidé jsou šťastnější a to díky endorfinům, které se během oblíbené činnosti produkují.

Dejte průchod své kreativitě Zdroj: www.shutterstock.com

9. Vyzkoušejte něco nového

Nenechte se přikovat ke stereotypům a vrhněte se po hlavě do nových věcí. Ztracená léta se nám nevrátí a je tedy ten nejlepší čas pro objevování věci, které mohou udělat náš život lepší. Zkuste nový sport, doplňte si vzdělání, změňte zaměstnání, vyrazte na místo, kde jste nikdy nebyli. Nebojte se říct ano výzvám. Úspěchu se nejčastěji dočkají ti, kteří se nebojí riskovat.

10. Zůstaňte ve spojení s přírodou

I když rušný život ve městě milujete, vyrážejte čas od času do přírody. I krátká procházka po lese či alespoň po parku nás dokáže nabít novou životní energií. Poslouchejte zvuky přírody, vnímejte vůni rostlin. Uvidíte, že vaše negativní myšlenky se odsunou kamsi do pozadí a vy najednou budete mít energii čelit celému světu.

Máte i vy nějaký osvědčený recept na to, jak být šťastná? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 16. 1. 2017 10:03 Nahlásit obsah