9 lží, kterými se neustále krmíme

9 lží, kterými se neustále krmíme Zdroj: Shutterstock.com

Nikdo nemá rád lháře. Pokud zjistíte, že vám někdo lhal, cítíte se zrazeni a dotyčný lhář ve vašich očích klesne. Tak proč ale neustále lžeme sami sobě? To podle vás není zrada? Je a možná ještě větší než od těch druhých.

Budu šťastná, až...

Štěstí zákonitě nepřichází s vašimi úspěchy a splněnými cíli. Pokud tento pocit spojujete s dokončenými životnými cíli, musíte se nutně cítit šťastně jen danou chvilku, než si opět najdete další metu. Naučte se být štastní neustále a nepodmíněně i navzdory nesplnitelným ultimátům. Radovat se dá i z obyčejných maličkostí. 

Vše není o penězích

Nenechte se odradit hned na začátku. Peníze by v našich životech neměly být nikdy na prvním místě. Bez nich to samozřejmě nejde, ale naučte se užívat si život naplno i bez tučného konta v bance. Pokud budete celý život škudlit a nic si nedopřejete a pak vás srazí auto, už to nebudete vy, kdo si penízky užije.

Jsem na to moc stará/ý

Nikdy nejste na nic staří, záleží jen na tom, jak moc chcete. Nelsonu Mandelovi bylo 76, když ho zvolili prezidentem, Leonardo Da Vinci namaloval Monu Lisu ve svých 51 letech a Colonel Sanders otevřel první pobočku KFC, když mu bylo 61. A podívejte se, kam to dotáhli. Pokud se budete podceňovat a nebudete zkoušet nové věci, ničeho nedosáhnete. 

Zdroj: Shutterstock.com

Pronásleduje mě duch minulosti

Nenechte si křivdami a zlými časy z minulosti ovlivňovat skvělý potenciál vaší budoucnosti. Když budete neustále řešit a analyzovat minulost, nikdy se nepohnete z místa. Vaše dřívější činy vás samozřejmě definují, ale snažte se s nimi vyrovnat a jít dál.

Všechny mé pokusy selhávají

Pokud si kladete vysoké cíle, vždy selžete. Místo toho se nezdary nenechte odradit nebo snižte svá očekávání a nároky. Naučte se žít přítomným okamžikem a radujte se z toho, co zrovna máte. Největší hloupostí je se řídit tím, jak žijí ostatní.

Udělám to později

Kdo by tuto nehoráznou lež neznal, že? Jenže jak víte, že na to později budete mít čas? Co když onemocníte nebo přímo zemřete dřív, než se ke svému úkolu, který odkládáte na později, vůbec dostanete? Nikdo nezná svůj vyměřený čas ani budoucnost. Naučte se vrhat se do věcí okamžitě, zvláště do těch obtížnějších.

Zdroj: Shutterstock.com

Nikdo mi nerozumí

K tomuto závěru dojdeme v určité fázi života snad všichni, takže nebojte, nejste v tom sami. Ale uvědomte si, že pokud s vámi někdo nesouhlasí, neznamená to, že vám nerozumí. Každý jsme jiný a naopak tím, že budete naslouchat i jiným názorům, získáte na věci pohled z jiné strany. A nejste to nakonec vy, kdo se nesnaží porozumět ostatním? 

Nejsem jako oni...nemám na to

Všichni jsme tvořeni z jiného těsta. Každý z nás má jiné plusy i mínusy, jinou osobnost a vnímání světa kolem. Neustále se snažíme srovnávat se s ostatními, popřípadě jim závidíme jejich úspěchy. Ale víte i to, kolik úsilí je to stálo? A kolik úsilí jste vynaložili vy? Nesrovnávejte se, konejte a jednejte sami za sebe!

Mé komplexy mi znemožňují úspěch

Každý má nějaké nedostatky a už je jen na vás, jak s nimi naložíte. Pokud se nebudete snažit je otočit ve svůj propsěch, dokážete toho o dost méně. Bojujte se svými duchy a naučte se na sebe dívat očima těch, kterým vaše mínusy přijdou i tak krásné.

Autor:
Publikováno: 8. 12. 2016 10:23 Nahlásit obsah