9 vlastností, které z vás udělají nejvíce okouzlujícího člověka na světě!

9 vlastností, které z vás udělají nejvíce okouzlujícího člověka na světě! Zdroj: Shutterstock.com

Jeff Haden, jeden z nejvlivnějších a nejvíce populárních lidí na síti LinkedIn a zároveň autor 30 obchodních a komunikačních knih, vysvětlil, jak si lidé mohou snadno získat důvěru každého a vytvořit si pozitivní obraz sami sebe.

Právě těchto 9 vlastností je to, co vás udělá neuvěřitelně okouzlujícím člověkem:

Nebojí se něco ztratit

Úspěšní a okouzlující lidé se většinou nepokouší všechno vyhrát. Naopak, jejich cílem je dát něco navíc, aniž by očekávali, že se jim něco na oplátku vrátí. Také si dokážou přiznat své chyby, neúspěchy a dokonce i mluvit o svých slabých stránkách. A to je právě to, co každý člověk nedokáže. Moc dobře si uvědomují, že lidé oceňují upřímnost a skutečné emoce.

Ukazují skutečné emoce

Udržovat oční kontakt je v konverzaci opravdu velmi důležitá věc, ale tou další jsou emoce. Když se usmíváte, usmívají se i ostatní. Když se vám něco nebude zdát, klidně se zamračte. Váš posluchač se zaměří na to, co říkáte a bude vás pozorně poslouchat a všímat si vašich gest a emocí, které používáte. Takováto zpětná vazba vám pomůže najít společnou řeč a navíc získáte i důvěru tohoto člověka.

Vypadají, že vám rozumí

Většina lidí podvědomě hledá rozpory a neshody, což může vést spíše k hádkám než rozhovorům. Okouzlující a charismatičtí lidé vždy dokážou najít společnou řeč a to s každým. A po rozhovoru s nimi máte dojem, že vám opravdu rozumí a odnášíte si jen pozitivní emoce.

Zdroj: Shutterstock.com

Využívají sílu dotyku

Dotyk je mocný nástroj, který pomáhá v tom, aby se lidé lépe pochopili. V jednom experimentu se vědci snažili vyjádřit emoce pouze dotyky, beze slov. Ukázalo se, že 50-83% doteků dokázalo správně vyjádřit emoce. Proto si dávejte záležet na tom, jak se k určitému člověku chováte a jaké dotyky používáte. Správně zvolená slova a zároveň i dotek je tou nejlepší cestou být opravdu charismatickým člověkem, který vzbuzuje zájem.

Jsou dobří v používání mimiky a gest

Sympatičtí lidé vyjadřují své emoce neuvěřitelně dobře a přesně. Mohou začít vyprávět i ten nejnudnější příběh, ale z jejich úst se z toho stane fascinující konverzace. Gestikulací a úšklebky dokonale vyjádří náladu, která v jejich příběhu panuje.

Nebojí se vypadat hloupě

V ten moment, kdy je člověk připraven ukázat světu své slabiny a nebojí se vypadat hloupě, vám dojde, že se lidé nesmějí vám, ale smějí se s vámi. A nebojte se toho, protože to je v pořádku, je správné se umět sám sobě zasmát a nebát se to ukázat i ostatním.

Zdroj: Shutterstock.com

Jsou dobří v kladení otázek

Okouzlující a šarmantní lidé jsou navíc i velmi dobrými posluchači, kterým se lidé často a bez okolků svěřují. Naopak dokážou stejně otevřeně hovořit i o sobě. A co víc, tyto lidi doopravdy zajímá, co daný člověk říká a ten zájem z nich přímo srší, což je dělá důvěryhodnými osobami.

Vždycky si pamatují jména

Charismatičtí lidé si vždy pamatují jména a další maličkosti o dané osobě. Jakmile si člověk, kterého znáte jen chvíli, pamatuje vaše jméno, okamžitě se cítíte mnohem důležitější.

Více poslouchají a méně mluví

Někteří lidé nejsou dobrými posluchači, neustále rozhovor přerušují a skáčou někomu do řeči. Pochopitelně, že se každý chce podělit o své zážitky a zkušenosti, jen je někdy lepší mluvit méně a více naslouchat. Vždyť je to skvělý pocit vidět to, že vás někdo skutečně poslouchá a emocionálně reaguje na vaše slova. Okouzlující lidé poslouchají a to velmi rádi, než aby mluvili. To jim totiž pomáhá v tom, získat další zajímavé věci o této osobě a najít něco společného, což může rozvinout další konverzaci.

Autor:
Publikováno: 3. 1. 2017 12:55 Nahlásit obsah