Chcete být úspěšní? Pak s těmito věcmi musíte přestat

Chcete být úspěšní? Pak s těmito věcmi musíte přestat Zdroj: shutterstock.com

Abychom mohli být úspěšní, musíme začít některé věci dělat a naopak jiných se vzát. Existují určitá pravidla, které nám k úspěchu mohou dopomoci.

Samozřejmě, že každý má definici úspěchu jinou. Pro jednoho znamená úspěch vydařená kariéra a letní sídlo na Bahamách, zatímco pro druhého karavan se zdravou rodinou uvnitř.

Představíme vám několik rad, které vám mohou právě k tomu vašemu úspěchu pomoci. S některými můžete začít klidně hned teď, jiné mohou zabrat více času.

Přestaňte s nezdravým životním stylem

Starejte se o své tělo! Jak říká Jim Rohn: "Je to jediné místo, ve kterém musíte žit." Pokud chcete v životě něčeho dosáhnout, tohle je místo, odkud musíte začít - jíst zdravě a začít se hýbat. Zdroj: shutterstock.com

Nepřemýšlejte v krátkodobém horizontu

Úspěšní lidé mají dlouhodobé plány a cíle, vědí kam a za čím jdou a čeho tím chtějí dosáhnout. Jakmile budete tohle vědět, můžete dlouhodobý plán rozkouskovat na kratší úseky, které den za dnem povedou k vašemu cíli. Návyky by se měly stát vaší součástí, toho, kdo jste, ne toho, co chcete být.

Nespokojte se s málem

Nikdo se ve vaší společnosti nebude cítit jistě, pokud se spokojíte jen tak s něčím. Všichni máme potenciál zářit a podvědomě dávat najevo svému okolí, že mohou dělat totéž. Naše přítomnost dává naději ostatním, osvobozuje je. Pokud nevyužíváte svůj potenciál, vaše sny se nikdy neuskuteční. Světu nebude k prospěchu to, co jste nedokázali. Nebojte se selhání, mluvte o svých nápadech a nebojte se ani uspět.

Přestaňte se vymlouvat

Nejde o to, jaké karty vám život rozdal, ale o to, jak s nimi dokážete hrát. Úspěšní lidé vědí, že za svůj život zodpovídají oni, bez ohledu na to, jaké podmínky jim k tomu dal. Uvědomte si, že jste zodpovědní za to, co se vám v životě děje - je to děsivé i vzrušující zároveň. Je to jediná cesta stát se úspěšným, přijměte zodpovšdnost a k okolnostem se vždy postavte čelem - omezení nebudou existovat, nenechte ničemu bránit ve vašem růstu - jak v osobním, tak v pracovním životě. Svůj život vlastníte jenom a jenom vy, nikdo jiný.

Přestaňte fixovat svoji mysl

Budoucnost patří lidem, kteří jsou schopni učit se novým věcem, mají otevřenou mysl a rozvíjí své myšlení. Talent není věc neměnná, je třeba se o něj starat a neustále jej rozvíjet a poznávat. Umět změnit názor nebo vnímání jistě také patří k těmto schopnostem. Kdo jste dnes, nemusíte nutně být zítra.  Zdroj: shutterstock.com

Nevěřte na zázraky

Úspěch nepřichází hned. Je to dlouhodobá práce a úsilí, krok po kroku, den za dnem. Přestaňte věřit na zázraky - úspěšní lidé vědí, že úspěch nepřichází přes noc. Proto je důležité plánovat do budoucna a zároveň soustřeďovat svoji mysl na den, který je před vámi.

Nesnažte se být dokonalí

Nikdy nebude nic dokonalé bez ohledu na to, jak moc se o to budete snažit. Strach z neúspěchu (a dokonce i strach z úspěchu) nám často může bránit ve světě uspět. Vaše příležitost může zmizet, pokud budete neustále čekat na správný čas. 

Nedělejte víc věcí najednou

Nikdy nedosáhnete úspěchu, pokud bude vaše mysl roztříštěná. Vždy si vyberte jednu věc, na kterou zaměříte svoje soustředění - může to být podnikatelský záměr, konverzace s partnerem nebo cvičení. Odhodlání a zaměření se na činnost, kterou právě děláte, je naprosto nepostradatelná vlastnost všech úspěšných lidí.

Nesnažte se mít všechno pod kontrolou

Některé věci musíme řešit, ale spoustu z nich řešit nemusíme. Začněte tyto věci rozlišovat. Opustťe ve svých myšlenkách věci, které ovlivnit nemůžete a zaměřte se na ty, které ovlivnit můžete. Vždy si uvědomte, že jediná věc, kterou v životě můžete ovládat, je váš postoj.  Zdroj: shutterstock.com

Přestaňte říkat "ano" na věci, které nesouvisí s vašimi prioritami

Úspěšní lidé vědí, že ke splnění svých cílů je také potřeba naučit se říkat "ne", a to nejen přátelům, kolegům v práci, ale občas také své rodině. V krátkodobém horizontu můžete trochu trpět, ale věřte, že vaše oběť přinese ovoce a v dlouhodobém horizontu to bude stát za to.

Odpoutejte se od lidí, co vás nikam neposouvají

Lidé, se kterými trávíme nejvíce času také ovlivňují to, kým jsme se stali. Jsou lidé, kteří jsou v osobním nebo profesním životě méně úspěšní než-li vy. Pokud budete trávit čas s těmi, kteří jsou za vámi, vaše hodnoty a energie, motivace a touhy půjdou dolů. Ale pokud budete trávit čas s těmi, kteří jsou úspěšní, bez ohledu na to, jak náročné to může být, budete úspěšnější i vy. Podívejte se kolem sebe a zjistěte, zda se od některých lidí neodpoutat a neprovést v životě pár změn.

Zbavte se potřeby být oblíbený

Pamatujte si, že konfliktům se můžete vyhnout jedině tehdy, když nebudete dělat vůbec nic. Přemýšlejte o sobě jako o produktu na trhu - někteří vás budou chtít okamžitě doma, jiným se nebudete vůbec líbit a v klidu se bez vás obejdou. Je to zcela normální a není potřeba se nikomu ospravedlňovat za to, že nesplňujete jeho očekávání, požadavky, normy nebo nesdílíte jeho názory. Buďte autentičtí, vytvářejte hodnoty a věřte, že čím víc lidí vás nebude škatulkovat do krabičky "neoblíbený", znamená to, že děláte důležité věci.

Vymaňte se ze závislosti na sociálních sítích a televizi

Všichni si myslíme, že máme spoustu času. Omyl. Nemáme. Prohlížení Facebooku a bezmyšlenkovité sledování televize jsou nemocemi dnešní společnosti. Nepoužívejte tato média jako útěk z vašeho života. Zkuste tento čas prožívat sami se sebou, se svými myšlenkami.

Jeden neznámý autor řekl, že peklo je, když se poslední den vašeho života setká osoba, kterou jste se stali, s osobou, kterou jste se mohli stát.

Nečekejte! Zdroj: shutterstock.com

Autor:
Publikováno: 9. 10. 2017 12:25 Nahlásit obsah