Chovejte se jako pravá dáma: 12 pravidel moderní etikety

Chovejte se jako pravá dáma: 12 pravidel moderní etikety Zdroj: Shutterstock.com

Asi víte, kdo první vchází do restaurace, kdo komu jako první nabízí tykání nebo kdo komu jako první podává ruku. Moderní doba si ale žádá nová zdvořilostní pravidla. Seznamte se s dvanácti pravidly moderní etikety, kterými se v dnešní době řídí pouze málo lidí. Ale kdyby se jimi řídili všichni, život by byl hned příjemnější.

1. Nikdy nechoďte na návštěvu bez toho, abyste se předem ohlásili

Spousta lidí považuje za slušnost se před plánovanou návštěvou předem ohlásit. Stačí ideálně dopředu zavolat nebo se domluvit přes Skype či Facebook. Není totiž nic horšího než nečekaná návštěva.

Jedna britská dáma se nechala slyšet, že když uvidí nečekaného hosta, vezme si boty, narazí klobouk a popadne deštník. Když je návštěva, která přijde, příjemná, řekne: „Právě jsem se vrátila domů!“ Pokud nikoliv, následují slova: „Škoda, že už musím jít!“

Zdroj: Shutterstock.com

2. Nesušte na návštěvě ani v kanceláři otevřený deštník

Pokud prší a vy se vydáváte do společnosti, je celkem nevhodné, abyste posléze na návštěvě nebo v kanceláři nechávali sušit otevřený deštník. Deštník raději sklopte, položte na zem nebo zavěste na háček.

3. Kabelku nikdy nepokládejte do klína nebo nedávejte na křeslo

Moderní etiketa považuje za velkou chybu, když si kabelku položíte do klína nebo ji dáte na křeslo. Malou, elegantní kabelku můžete jednoduše položit na stůl nebo ji zavěsit na židli. Větší kabelky a kufry již můžete položit na podlahu.

4. Místo kabelky nenoste igelitku

Dennodenní používání igelitek i dalších značkových tašek z butiků je velkým přešlapem. Používejte je pouze po nákupu, když odcházíte ze supermarketu nebo butiku. Jinak v každém případě noste pouze kabelku.

strana 1 / 3
Autor:
Publikováno: 25. 7. 2017 12:33 Nahlásit obsah