Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Čtenářka píše: Milenka nebo podváděná partnerka/manželka?!

Čtenářka píše: Milenka nebo podváděná partnerka/manželka?!

Vztah či svoboda, volnost a nezávaznost? Právě o tom každá z vás alespoň jednou v životě přemýšlí a neví si rady. Nejlepší je opravdu zapřemýšlet a přiznat si, co je právě pro Vás to nejlepší. Je to totiž rozhodnutí, které může ovlivnit celý Váš budoucí život.

Mám toho už hodně za sebou, ale stejně si tuhle otázku pokládám vcelku často. Měla jsem dva dlouhodobé vztahy, které skončily katastrofálně. Ovšem musím uznat, že jsem si z každého odnesla něco, co mě posilnilo, ale zároveň také oslabilo a už jsem se nedokázala tak odevzdat mým následujícím partnerům. Manželství prozatím neplánuji, takže to bylo a je na úrovni pouhého chození, sexu a společně stráveného času; o společném bydlení nemluvě.

Určitě si některé z vás, možná každá, někdy položila otázku: „Podvádí mě?“ „Nemá jinou?“ „Jsem jeho jediná?“ a nebo jste byly chvilkově zatvrzelé v tom, že je lepší být milenka, nebo při nejmenším být v nezávazném vztahu, kde si každý může dělat, co se mu zlíbí a Vaše podvědomí si říkalo: „Ano, mám ho v hrsti a můžu ho ovládat, jak chci.“ nebo „Přesně tohle mi stačí a naplňuje mě to.“ I když samy víte, že opak je pravdou. Každá se cítíme o něco obrané, když nemáme plnohodnotný vztah. Ale někdy je opravdu problém si takový vztah udržet nebo vybudovat. A tak se smíříme s tím, že je vlastně role milenky o 100 % lepší a natolik si to vsugerujeme, že začneme tímto „životním stylem“ naprosto žít.

Já se musím přiznat, že jsem nejšťastnější v roli spokojené partnerky, ale bohužel častěji jsem milenka. I když se mi příčí nabourávat něčí vztah, tak si přeci jenom říkám: „Musím mít nějaký sexuální život, jinak ze mě bude za chvíli jeptiška.“ Zní to sice banálně, ale ve slabších chvílích se člověk dívá pouze na sebe a ostatní jdou stranou. Musím vás ale pobídnout, aby se každá z vás, drahé dámy, podívala hluboko do svědomí a přiznala si pravdu, jelikož ta je většinou tvrdá, ale nejlepší.

Zdroj: Shutterstock.com Připadá mi, že mezlidské vztahy na úrovni opravdového soužití a důvěrného partnerského vztahu upadají, což je opravdu škoda, jelikož když jsou lidé ve vztahu a tím myslím, skutečný možná i harmonický vztah, tak jsou šťastnější a řeší pouze důležité věci a rozhodně je to příjemnější i pro okolí, čehož si může každá z Vás povšimnout už jenom na výrazu ostatních. Jako příklad bych uvedla muže; na jejich výrazu a náladě je poznat, jestli si „vrzli“ nebo jsou napěchovaní napětím a stresem, který dokáží uvolnit nejlépe v souznění s partnerkou.

Vím, že je tohle také zásluha mužů a jejich postoje k ženám, ale Vy, dámy, máte v rukou tu moc a sílu a jen na Vás to celé stojí. Co si budeme povídat, už od dávných dob měly téměř na všem zásluhu ženy nebo alespoň na tom, co se týče mezilidských vztahů a jejich udržování. Takže, směle do toho! Budujme lepší zítřky.

Publikováno: 4. 11. 2016 14:49 Nahlásit obsah