Dáváte přednost červenému vínu, nebo bílému vínu? Barva vína hodně prozradí o vaší osobnosti

Dáváte přednost červenému vínu, nebo bílému vínu? Barva vína hodně prozradí o vaší osobnosti Zdroj: Shutterstock

Říká se, že ve víně je pravda. Ale můžete v něm nalézt také své vlastnosti. Skutečnost, zda preferujete červené víno, nebo bílé víno, totiž hodně vypovídá o tom, jací jste. Patříte tedy k milovníkům červeného, nebo naopak bílého vína? Poznejte své osobnostní rysy!

Z barvy vína lze vyčíst lidské vlastnosti, potvrdil výzkum

Že lze z barvy vína, kterému dáváte přednost, vyčíst vaše vlastnosti? Nejde o pouhé tvrzení vycucané z prstu. Ostatně jej potvrzuje také výzkum americké společnosti Coravin, která se zaměřuje na prodej vín.

Výsledek výzkumu této společnosti poukázal na to, že lidské vlastnosti a charakteristiky se odvíjí také od barvy vína, kterému člověk dává přednost. Jací jsou tedy milovníci červeného vína, a jací naopak milovníci bílého vína?

Zdroj: Shutterstock Vlastnosti lidí, kteří upřednostňují červené víno

Milovníci červeného vína se snaží vychutnávat život plnými doušky a patří rovněž mezi vyznavače kvalitní gastronomie. Ve srovnání s milovníky bílého vína mají lepší znalosti ohledně vína. Častěji například vědí, jak správně držet vinnou sklenici, a rozhodně jim nevadí, když za láhev kvalitního vína utratí vyšší částku.

Výzkum společnosti Coravin rovněž potvrdil, že milovníci červeného vína jsou spíše introvertní, a tak si rádi kvalitní víno vychutnají sami doma nebo v luxusní restauraci ve dvou. Patří rovněž k typickým ranním ptáčatům. Pokud by si měli pořídit domácí zvíře, budou spíše preferovat psa nežli kočku. 

Lidé, kteří upřednostňují červené víno, mají dále dobrodružnou povahu, jsou pokorní a vynikají nadprůměrnými organizačními schopnostmi.

Zdroj: Shutterstock Vlastnosti lidí, kteří dávají přednost bílému vínu

Zajímá vás naopak, jaké jsou vlastnosti lidí, kteří preferují bílé víno? Výzkum společnosti Coravin ukázal, že milovníci bílého vína mají extrovertní povahu a patří k typickým nočním sovám. Nejen, že se tedy rádi baví do noci ve společnosti druhých, mají také skvělý smysl pro humor okořeněný sarkasmem.

Milovníci bílého vína jsou velmi zvědaví a rádi si s ostatními podrbají. Zároveň jsou to neuvěřitelní puntičkáři, kteří dbají na detailech. Pokud by si měli pořídit domácí zvíře, dají rozhodně přednost kočce. I když tito lidé nedají na bílé víno dopustit, jsou šetřiví a za víno nechtějí utrácet. Vždy se poohlíží po té levnější lahvi. 

Zdroj: Foxnews.com

Autor:
Publikováno: 13. 10. 2021 08:56 Nahlásit obsah