Díky těmto věcem poznáte, zda-li je člověk psychopat. Může to být kdokoli z vašeho okolí

Díky těmto věcem poznáte, zda-li je člověk psychopat. Může to být kdokoli z vašeho okolí Zdroj: shutterstock.com

Každý si představí psychopata jako vyšinutého vraha. Jenže psychopatů existuje celá řada, jež nemusí mít sklony jen k sériovému vraždění. Jsou mezi námi a na první pohled je neodhalíte. Proto vám povíme, jak na to.

Psychopat - člověk, který není schopen citu, emocí, empatie a nemá ani svědomí. Avšak tyto prožitky umí skvěle napodobovat, aby nebyl odhalen. Nemusí bý navíc vůbec agresivní, takže je ho velice těžké odhalit. Obzvlášť, když se jedná na pohled o inteligentního a okouzlujícího psychopata. Jde mu vždy jenom o sebe, ostatní ho nezajímají. Snaží se vás pouze dostat tam, kam potřebuje.

Je to v podstatě takový herec s vytyčeným cílem a neváhá k jeho dosažení manipulovat veškerými prostředky včetně vás. Zajímavá je i nedávná studie, která přišla s tvrzením, že nejvíce psychopatů se v zaměstnání nachází na pozici ředitele. To by vcelku i dávalo smysl, protože takový člověk najde radost jen ve vlastním úspěchu. Například mít co nejlepší pracovní pozici, přičemž je schopen chladně odstranit veškeré překážky v jeho cestě, třeba potopit ostatní zaměstnance. 

Zdroj: shutterstock.com A jak ho tedy odhalit? Za normálních okolností je to záležitost na poměrně delší dobu, odhalíte jeho charakter až provede něco nekalého nebo máte prostě silnou intuici, což je výhoda pro vás. Jenže to jde zjistit i o něco rychleji. Poznat ho můžete jednoduše podle čichu, psychopati ho mají opravdu špatný.

Zdroj: shutterstock.com Mozek psychopata totiž vykazuje odlišnosti od normálu - konkrétně se jedná o sníženou funkci čelní části mozku, která je zodpovědná za rozpoznávání pachových stop. Také při jeho identifikaci si lze pomoct sledováním těchto tří slov: "peníze, jídlo a sex." Ty používají nejčastěji na úkor třeba rodiny nebo sociálních potřeb.

Měli jste v životě už nějakou zkušenost s psychopatem? Napište nám do komentářů!

Autor:
Publikováno: 13. 6. 2018 13:50 Nahlásit obsah