Dostihl vás v práci syndrom vyhoření?

Dostihl vás v práci syndrom vyhoření? Zdroj: Shutterstock.com

I když milujete svou práci, možná, že se v tomto poznáváte: ráno sedíte bezmyšlenkovitě doma v kuchyni a nechce se vám nikam jít. Při myšlence na osmihodinovou směnu pohřbíte svou hlavu do dlaní a nedokážete se na nic soustředit. Zní vám to povědomě? I vás pravděpodobně dostihl syndrom vyhoření.

Nejprve jste svou práci milovali, teď máte pocit, že vám spíš znepříjemňuje život. Syndrom vyhoření není nemoc, jde spíš o psychický stav, který se na nás nabaluje pomalu a postupně. Jaké jsou hlavní příznaky toho, že jste se v zaměstnání dostali právě do tohoto bodu?

Ztratili jste motivaci

Sedíte u počítače a odpovídáte na maily. Vše děláte automaticky, bez vidiny jakéhokoliv cíle. Bohatě vám stačí, že za svou práci dostanete každý měsíc zaplaceno. Prostě jste ztratili motivaci a také ideály.

Je pro vás těžké vstát a jít do práce 

Je pro vás velmi těžké vstát, nasnídat se a jít do práce, kde budete skoro celý den trávit se svými kolegy a šéfem. V zaměstnání se cítíte smutně a během pracovní doby myslíte na to, jak byste tento čas raději trávili jiným způsobem.

Zdroj: Shutterstock.com

Kvůli práci jste nervózní a úzkostliví

Máte pocit, že jste v práci pod neustálým tlakem, že se vám vždycky někdo dívá přes rameno, že vypsané závěrečné termíny nemůžete nikdy stihnout... Často si také pokládáte otázku, proč vás ostatní nemohou nechat v klidu jen tak pracovat.

Nedokážete relaxovat, ani když máte volno

Víkendy a dovolené jsou k tomu, abyste si odpočali, dobili baterky a zapomněli na pracovní starosti. Jenže to vy nedokážete. Je pro vás velmi těžké vypnout a nosíte si práci (i když jenom v hlavě) domů.

Zdroj: Shutterstock.com

Jste často nemocní

Pokud jste pod neustálým stresem, tento stav se projeví také na vašem fyzickém zdraví. Můžete častěji trpět migrénami, nachlazením a různými bolestmi, můžete mít rovněž problémy se spánkem.

Váš vnitřní klid je pryč

I když jsou vaše pracovní povinnosti opravdu náročné, dostali jste se do bodu, kdy vás přiměje třeba pouhý telefonát od vašeho zákazníka k tomu, abyste vnitřně explodovali. Váš vnitřní klid je pryč - cokoli, co souvisí s prací, vám podle vás ničí život. Pokud jste dospěli do tohoto bodu, je problém mnohem vážnější, než si myslíte. A proto ho začněte řešit.

Autor:
Publikováno: 6. 2. 2018 16:18 Nahlásit obsah