Důvody, proč se lidé v práci zamilovávají do svých kolegů

Důvody, proč se lidé v práci zamilovávají do svých kolegů Zdroj: shutterstock.com

Pracovní vztahy jsou nedílnou součástí našeho života. Při obvyklé osmihodinové pracovní době strávíte se svými kolegy více času než s přáteli, spolubydlícími nebo dokonce s partnerem. Není tedy divu, že mnoho lidí tvoří s jejich spolupracovníky úzké vazby.

Podle nedávného výzkumu až 22 % lidí se seznámí se svým budoucím partnerem právě v pracovním prostředí. Oproti tomu se 13 % lidí seznámí na internetu, 18 % skrze své přátelé a 10 % na nočních zábavách. "Většina dospělých pracuje minimálně 1680 hodin ročně. To je dost na to, aby poznali svoje kolegy více než kohokoliv jiného," říká David Brudö, generální ředitel a spoluzakladatel aplikace Remente pro duševní pohodu.

Dodává, že na pracovišti máte ideální možnost poznat člověka doopravdy, což se vám třeba na seznamovací aplikaci podaří jen těžko. "Když s někým pracujete denně, vidíte, jak reaguje na problémy, jedná pod tlakem a spolupracuje s dalšími kolegy. Je také snadné se samovolně dělit o své osobní záležitosti a hovořit o svých potížích spojených s prací, třeba na obědě nebo při kávě."

Zdroj: shutterstock.com Ze 5795 respondentů ze Spojeného království uvedly dvě třetiny, že by si s kolegou klidně vyšly na rande. Zbylá jedna třetina se od toho naprosto distancuje. Důvodem je obezřetnost vůči kombinaci milostného vztahu a práce, nemyslí si, že by to zkrátka dělalo dobrotu.

"Ve společnosti panuje nepsané pravidlo nezvat v práci nikoho na rande," říká Brudö.

Zdroj: shutterstock.com Příčin může být mnoho: potencionální poškození profesionální reputace (hrozící drama), úbytek pohodlnosti (drby, posměšky, snížená úroveň profesionality) nebo riskování přímo ztráty zaměstnání.

Milostné vztahy na pracovišti avšak nemusí být překážkou vůbec v ničem. Důležité je nastavení těch správných hranic a priorit, aby nedocházelo ke snížení efektivity při práci.

Autor:
Publikováno: 27. 6. 2018 08:00 Nahlásit obsah