Dvě na první pohled stejné tváře, nemusí vypovídat o tom stejném.

Dvě na první pohled stejné tváře, nemusí vypovídat o tom stejném. Zdroj: shutterstock.com

Existuje uznávaná teorie mezi vědci, podle které je intelekt ovlivňován dominující pravou nebo levou hemisférou. To má pak zásadní vliv na smýšlení jedince.

Zjednodušeně by se dalo říct, že levá hemisféra se stará o logičnost, objektivnost a analytičnost. Pravá hemisféra zase o intuitivnost, subjektivnost a systematičnost. Jedna hemisféra by se neobešla bez druhé s tím, že jedna lehce dominuje v rámci této soustavy. To se dá zjistit například způsobem vnímání obrazů.

Zadání je zcela prosté. Vaším úkolem bude vybrat ze dvou možností - jaká tvář na obrázku níže se vám jeví jako ta šťastnější. Poté se podívejte, co to o vás vypovídá.

Zdroj: gadgetsbuff.com Pojďme tedy zjistit, jak jste na tom.

Pokud jste zvolili A

Patrně máte dominantní levou mozkovou hemisféru. Jste praktický člověk, který je velmi racionálně založen. Rozum u vás převažuje nad srdcem. Nejspíše nad vším i moc přemýšlíte, což může vést často k černým myšlenkám. Rádi se koukáte na věci z různé perspektivy a dokáže přijít na efektivní řešení.

Pokud jste zvolili B

Vaše pravá mozková hemisféra převažuje nad tou levou. Jste kreativní člověk, jenž rád dělá to, co cítí. Máte neomezenou fantazii a neustále se snažíte tvořit. Převažuje u vás srdce nad rozumem. K věcem nepřistupujete podle zásad, nýbrž podle podnětů.

Sedí to na vás? Napište nám do komentářů!

Autor:
Publikováno: 14. 6. 2018 08:00 Nahlásit obsah