Hodíte se na podnikání? Odhalte, jestli na to máte!

Hodíte se na podnikání? Odhalte, jestli na to máte! Zdroj: Shutterstock.com

Jaké jsou Vaše představy a sny? Jako žena ve světě i oboru plném mužů, jsem se často ptala, jestli na podnikání vůbec mám. Nemyslete si, že mi to hlavou nekroužilo. Neustálé otázky. "Zvládnu to?" "Jsem toho schopná?" "Umím to?" Znáte tyto otázky také?

Máte podnikání v krvi?

Vím, že to řada žen, se kterými jsem se setkala, řeší. Proto jsem se podobnému tématu věnovala i na svém blogu, kde jsem se ptala na sérii otázek, které čtenářky chytře dovedly k tomu, aby zjistily, zda mají podnikání v krvi nebo ne.

Zdroj: pixabay.com

Proto chci, abyste si stejné otázky položily i Vy! Tak jdeme na to:

  1. Jak se projevujete před ostatními? Umíte mluvit, komunikovat, nebo se stydíte?
  2. Umíte vzít za práci? Ano? A umíte i odpočívat?
  3. Umíte riskovat, nebo jdete raději po prošlapané cestě?
  4. Máte tendence vést druhé lidi, radit jim, pomáhat? Nebo se spíše řídíte někým jiným?
  5. Jak se cítíte, když vidíte jiné úspěšné lidi, kterým se v podnikání daří? Co se Vám honí hlavou?
  6. Dokážete vydržet dlouhodobě u jedné věci?
  7. Jste ochotna se učit nové věci a umět se vyznat ve více oborech najednou?
  8. Dokážete alespoň první rok investovat do podnikání většinu svého času i peněz s minimální návratností?
  9. Jak jednáte v krizové situaci, umíte vždy najít řešení, nebo panikaříte?
  10. Máte jasné cíle a plány? Víte, co chcete?

Odpovězte si po pravdě a nebojte se jít do hloubky. Podnikání je o přehledu, schopnosti najít řešení a eliminaci rizik, která by se mohla stát. Není to trať na 100 metrů překážek. Jde o dálkový běh, kdy je Vaše tělo vystaveno zátěži, na kterou musí být připraveno a trénováno.

Zdroj: pixabay.com

Jste na to připravena?

Počítejte s tím, že budete do podnikání muset investovat hodně času, učit se věci, které Vás nebudou vždycky bavit. Nebudete spát, budete zanedbávat svoje bližní, alespoň ze začátku tomu tak je. Rozkoukáváte se, nevíte kudy kam, plácáte se.

Najednou stojíte se svojí firmou v ruce a vše je jen na Vás. Musíte umět účetnictví, marketing, prodej, komunikaci a další. Jste řídící jednotkou, která má za vše zodpovědnost a ne každý to ustojí.

O podnikání toho bylo napsáno hodně dobrého, ale ta všeobecná dřina v pozadí zůstává skryta. Děsí Vás to? Mělo by, protože jenom tak poznáte, že to myslíte vážně.

Mně osobně popoháněla dopředu vždy jediná myšlenka. Bála jsem se, že když nic neudělám, nic se nezmění. Nejsem tu, abych Vás strašila. Chci Vám jen ukázat, jak je to doopravdy, bez příkras.

Proto jsem se zaměřila na pomoc ženám podnikatelkám v jejich podnikatelských začátcích. Vytvořila jsem online kurz Sama sobě šéfem, kde krok za krokem předávám tipy, rady, návody a postupy, jak se ve světě podnikání zorientovat, najít směr a úspěšně vyplout.

Zdroj: pixabay.com

Je to dobrodružství. Proto žijeme, proto dýcháme, proto podnikáme. Kroky. Neustále. To je evoluce. To je život. Žijte ho naplno.

Líbil se Vám článek? Pošlete ho dalším začínajícím podnikatelkám, kamarádkám a sdílejte na sociálních sítích. Inspirujte.

S láskou

Vaše Alexandra

Autor:
Publikováno: 30. 3. 2017 09:39 Nahlásit obsah