Možná jste génius, jen o tom ještě nevíte. Záleží na těchto sedmi věcech

Možná jste génius, jen o tom ještě nevíte. Záleží na těchto sedmi věcech Zdroj: wall.alphacoders.com

Zní to možná šíleně, ale skutečně se ve vás může skrývat génius, třeba jste to zatím jen ještě nezjistili. Váš mozek vás nijak neupozorňuje, zda-li jste paličatí, pohotoví nebo sentimentální. Záleží pak na vašem vědomí, jestli si sami sebe uvědomujete.

Uvědomit si, že jste geniální je ale o něco složitější, než znát třeba svůj temperament. Každý přemýšlíme nějakým způsobem a bereme to i tím pádem za samozřejmost, tak jak pak tedy definovat sám sebe jako génia? Na to se nedá jednostranně odpovědět, nicméně i tak to můžete zkusit zjistit skrze následující indície. Pokud se najdete v nějakých z níže vypsaných činností, je tu šance, že jste právě vy, nic netušící člověk, génius.

Dost zapomínáte, ale není to tak, že byste měli nějak poškozenou paměť. Máte prostě jen hlavu pod neustálým náporem všelijakých myšlenek, přičemž zapomínáte na běžné věci nebo činnosti, které jste zrovna udělali.

Samomluva rozhodně neznamená, že jste blázen. Je to poměrně běžná praxe mnoha lidí, občas neuškodí si pokecat sám se sebou. Pomáhá navíc příjít na spoustu nápadů a teorií.

Jste kreativní a máte fantazii jak málokdo. Vaše představy si ale většinou necháváte jen pro sebe, máte pocit, že by to mohlo lidem přijít směšné. Páru upouštíte třeba skrze malování.

Zdroj: keyline.co.za Často procvičujete mozek zejména ve formě hádanek a hlavolamů. Baví vás hledat řešení. Pokud na vás vyskočí jiná možnost, tak hledáte dál, chcete prověřit všechny okolnosti a scénaře.

Čtete i přes to, že v dnešní době je četba "utlačována" na úkor technologií. Je pro vás totiž zdrojem nespočetného množství informací, teorií, zážitků a filosofie, díky čemuž jste zase o kus dál.

Nezdravý životní styl vás nijak neomezuje, vaše priority jsou jinde. Dopřáváte si přesně to, na co máte chuť. Cigarety, alkohol nebo "je mi to jedno" jídelníček. 

Zvědavost jako vaše palivo, chcete vědět prostě všechno. Jakmile se nabídne zajímavá myšlenka, jdete až do těch nejhlubších detailů. Neexistuje otázka, na kterou byste nechtěli znát odpověď.

Trefili jste se do nečeho? Schválně nám to napište do komentářů.

Autor:
Publikováno: 5. 6. 2018 08:00 Nahlásit obsah