Následujte vnitřní hlas a v bolesti zažijete růst svého "já"

Následujte vnitřní hlas a v bolesti zažijete růst svého "já" Zdroj: shutterstock.com

Lidské bytí je posedlé neustálým hledáním řešení. Nejsme schopni snášet bolest a nepříjemné pocity příliš dlouho a přitom nic nedělat. Potřebujeme mít věci vyřešeny. Nikdy bychom se neodvážili například odejít z práce, aniž bychom měli domluvené místo jinde. To stejné platí i pro naše vztahy.

Je pro nás jednoduché opustit vztah, když jediná věc horší než zůstat, je odejít?

Když náš blízký trpí, poslední věc, kterou bychom v takové situaci udělali je, nechat ho být. Místo toho ho bombardujeme skvělými řešeními, s cílem zmírnit jeho bolest, přimět pohnout se z místa, aby se se situací vyrovnal. 

A neplatí to stejné i pro nás? Složité situace nemáme rádi a obracíme se k řešením - vymýšlíme plán B, plán C a ideálně i plán Z pro jistotu, kdyby ty předchozí ztroskotaly. Zdroj: shutterstock.com

Vnitřní hlas

Vnitřní hlas přichází, když ho nejméně čekáme. Paradoxně přichází, až když prožijeme nejtemnější okamžiky, ve kterých se cítíme ztraceni - jsme v tunelu a nevíme, kde na nás čeká světlo, kterým směrem se vydat, jestli je na konci a nebo se musíme vrátit na začátek. Také nás napadá zůstat stát uprostřed a čekat, zda světlo nepronikne až sem a nevyvede nás ven. Znáte to?

Vnitřní hlas nejřív začne šeptat. Možná občas něco uslyšíte ve své hlavě - plaché věty, které se k vám snaží promlouvat. Možná máte nějaké tušení, naivní myšlenku, která zatím nedává smysl. Zatím.

Když se začnou objevovat, nebudete mít tušení, odkud přicházejí. Zatím nemají žádný větší smysl, ale dají se představit - opustit manželství, dlouhodobý vztah, kariéru, do které jste investovali spoustu energie.

Vraťte se zpět do analogie svého tunelu a zaposlouchejte se. Co říká? Možná šeptá ve vaší hlavě, abyste vyšplhali po těch strmých skalách, protože odtud je nejlepší výhled, který nezahlédnete z místa, na kterém právě stojíte. Ten hlas zatím ignorujete a znovu si rekapitulujete: "Plán A - kráčet tunelem zpět, plán B - vydat se rovně a pokračovat v cestě, plán C - zůstat na místě a nedělat nic." Ano, zůstat na místě se teď jeví jako nejjednodušší řešení, je to tak? Zdroj: shutterstock.com

Pokud svůj hlas ingnorujete, začne být časem hlasitější a silnější a počáteční šeptání se změní v křik. V tu chvíli začne být váš pocit "něco udělat" silnější než kdy dřív, ať už se týká míst, kam chcete jít nebo lidí, které chcete znovu vidět. Můžou to být impulsy začít něco nového - hrát na hudební nástroj, psát knihu nebo si zajít na terapii.

Co se s vámi děje? Vaše duše vás vede cestou směrem k vašemu největšímu potenciálu, cestou duševního růstu. Vnitřní hlas vám nikdy nenabídne nejjednodušší řešení - koneckonců, většinu řešení vybíráme na základě naší mysli a omezujících přesvědčení, našich obav a našeho ega, což nás vede volit cestu nejmenšího odporu.

Vnitřní hlas se těmto řešením směje, neboť to není to, co vaše duše potřebuje nebo chce. Vaše duše nechce snadná řešení. Vnitřní hlas vám nikdy nebude našeptávat snadnou cestu a nikdy vám nebude našeptávat více možností - žádné plány A, B, C,... řešení bude vždy jen jedno, to, které umožní vaší duši skočit daleko dopředu.

Duchovní učitelé, léčitelé, umělci, lidé pomáhající druhým mívají ve svém životě takových okamžiků mnoho. Díky nim mohou růst, pochopit vnitřní boje a překonat temnotu, aby pochopili utrpení světa a bolesti kolem nich samotných. Potřebují zvládnout tyto "duševní skoky", aby mohli inspirovat ostatní, aby se nebáli udělat totéž. V tom spočívá veškerá lidská síla - člověk, který se vydá po duševní cestě, už nikdy nebude stejný a má moc ozářit cestu mnoha jiným lidem, aby také dokázali kráčet po cestě své duše. Zdroj: shutterstock.com

Stojíte před volbou - následovat cestu své duše a nebo se podřídit svým strachům a vašemu egu a následovat cestu nejmenšího odporu, snadnou cestu s plánem B a C, nebo s plánem, ve kterým se nikam nepohybujete a čekáte "uvízlí" v tunelu čekajíce na někoho, kdo vás zachrání.

Kým jste vy?

Věříme, že v tuto chvíli čte tento článek mnoho lidí, co právě teď slyší hlas své duše, aby pozvedli svůj život a posunuli ho zase o kus dál.

Nebude to snadné - znamená to některé věci prostě nechat jít, odejít, opustit, vzdát se jich, pustit je. Svléknout se z kůže jako had, zhroutit se jako dům z karet, shořet jako Fénix jen proto, abychom se mohli znovu narodit. Momentálně vůbec netušíme, kým se staneme, kým se znovu narodíme a co se bude dít. A to je dobře. Potřebujeme si věřit a víru si zachovat, i když teď ještě nemáme nejmenší tušení, co bude dál.

Kdo z vás tedy stále hledá soucit a čeká na záchranu? Nebo jste připraveni poslouchat svůj hlas, svoji duši - svoji největší příležitost? Udělejte to!

Autor:
Publikováno: 8. 10. 2017 10:00 Nahlásit obsah