Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Nebaví vás studium? Poradíme vám tipy na učení pro každý druh paměti

Nebaví vás studium? Poradíme vám tipy na učení pro každý druh paměti

Tentokrát pro vás máme něco, co oceníte vy i vaše děti: fígle jak si zlepšit paměť. Školáci docílí lepších známek a nám se zjednoduší každodenní život, protože už nebudeme mít děravou hlavu. Paměť se lepší učením, protože mozek je jako sval a když ho pravidelně cvičíme, zesílí. Začít můžeme kdykoli. Tady je několik typů, jak na to…

1. Správné tipy na učení určíme snadno

Učíme se poslechem

Co si nejlépe zapamatujeme? To, co slyšíme, takže rádi posloucháme na přednáškách. Bude nám proto vyhovovat klid a ticho, učit bychom se měli v samostatné místnosti. Tip na učení: učební látku si nahrajeme na diktafon nebo jiné médium.

Učíme se čtením

Co si nejlépe zapamatujeme? To, co si přečteme. Pomůže nám proto, když si učební materiál budeme číst nahlas. Učení nám usnadní i přehledné a barevné výpisky z textu. Pokud to jde, vepisujme do textu vlastní poznámky.

Učíme se viděním

Co si nejlépe zapamatujeme? To, co vidíme. Nejvíce totiž vnímáme to, co pozorujeme. Výpisky a texty označíme nápisy. Používáme schémata, obrázky, grafy a tabulky. V textu vytvoříme spojovací šipky. Pomohou nám i vlastní symboly, kterými označíme text. Naše tipy na učení jsou v tomto případě jednoduché symboly jako otazník pro doplnění nebo vykřičník pro důležitou oblast.

Učíme se jednáním

Co si nejlépe zapamatujeme? To, co děláme. Vše si prostě rádi vyzkoušíme. Bude se nám tím pádem líbit učení za pomoci pohybu. Zkusme učení během pomalé chůze, třeba po místnosti nebo při procházce. Zaměřme se na polohu při učení. Nemusíme sedět jen na židli u stolu, ale třeba také na pohovce nebo na zemi. Jak ještě podpořit paměť? Kladením otázek!

strana 1 / 4
Publikováno: 5. 1. 2017 14:09 Nahlásit obsah