Optické klamy, které odhalí vaši povahu

Optické klamy, které odhalí vaši povahu Zdroj: Shutterstock.com

Optické klamy neboli jinak také optické iluze jsou postaveny na matení lidského mozku. Některé jsou založeny na barvě či tvaru, avšak největší skupinu tvoří dvojsmyslné obrázky, které budou i náplní tohoto článku.

Proč právě dvojsmyslné obrázky? Jedná se o psychologický test, přičemž u každého obrázku můžete vidět dvě varianty a právě ta, kterou uvidíte nejdříve, o vás mnoho vypovídá.

Postup je tedy jednoduchý – dobře si následující obrázky prohlédněte a následně si přečtěte, co znamená určitá věc, kterou jste na obrázku uviděli.

Lev nebo pták

Zdroj: brightside.me Lev – jestliže jste na tomto obrázku jako první uviděli lva, znamená to, že jste silný jako lev a za svými cíli jdete odhodlaně. I přesto, že vás na této cestě potká mnoho překážek, ničeho se nezaleknete.

Exotický pták – ačkoliv k určitým věcem přistupujete s lehkostí a umíte být také nezodpovědný, zároveň jste velmi kreativní osoba, která se snaží vše vidět v tom lepším světle.

Králík nebo kachna

Zdroj: brightside.me Králík – logika u vás vyhrává nad city, proto to někdy může vypadat, že jste chladná osoba, to ale není pravda. Vždy si své konání dobře promyslíte, neradi totiž něčeho litujete.

Kachna – váš život je jako jízda na horské dráze plné emocí. Vaše změny nálad jsou velmi časté, a proto také máte tendenci jednat spontánně a bez rozmyslu.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 28. 5. 2018 07:00 Nahlásit obsah