Řeč těla - jaké jsou návyky úspěšných lidí

Řeč těla - jaké jsou návyky úspěšných lidí Zdroj: Shutterstock.com

Říká se, že naše tělo má svůj vlastní jazyk a někdy dokážeme tělem mluvit hlasitěji a zřetelněji než slovy. Nedávné studie ukázaly, že lidé, kteří vědí jak efektivně komunikovat pomocí neverbálních signálů, mají vyšší úroveň emoční inteligence.

Proto jsme se pro vás rozhodli tyto signály popsat - snad vám pomohou stát se úspěšnějšími.

Seďte rovně

Pokud budete sedět shrbeně, opírat si lokty o stůl a překrývat rukama svou tvář, je to známka neúcty k člověku, se kterým právě mluvíte. Tímto gestem sdělujete, že nemáte zájem o to, co říká a neposloucháte ho. Pokud však budete sedět vzpřímeně, budete vypadat sebevědoměji – a to je to, co přece chcete. Takže nezapomeňte, nikdy se nehrbte!

Gesta používejte ve správný moment

Pokud máte přehnaná gesta, lidé si mohou myslet, že lžete nebo že se snažíte něco zatajit. Na druhou stranu, gesta jako dávání rukou široko od sebe ukazuje to, že jste naprosto otevření.

Otevřená náruč

Když máte založené ruce, posíláte tím jasný signál „Nejsem flexibilní a nesouhlasím s tím, co říkáš“. Dokonce, i když se usmíváte, zkřížené ruce a nohy nejsou tím pravým. Otevřená náruč symbolizuje přesný opak.

Přestaňte si hrát s vlasy

Pokud jste jedním z těch, co si neustále musí hrát nebo se jakkoliv dotýkat svých vlasů, poukazuje to na vaši nejistotu a nedostatek pozornosti vůči osobě, se kterou mluvíte. Zaměřte se na to, co se vám člověk snaží sdělit, a buďte přirození.

Zdroj: Shutterstock.com

Úsměv

Úsměv na správném místě ve správný čas je opravdu silnou zbraní. Ukazuje na to, že máte naprostou kontrolu nad celou situací kolem sebe a že dokážete zachovat klid bez ohledu na to, jak stresující jsou okolnosti.

Oční kontakt

Toto je pravděpodobně nejdůležitější věc, kterou byste se měli naučit. Příliš intenzivní oční kontakt může vašeho partnera zastrašit a také to může působit tak, že se snažíte zachytit všechna jeho gesta i slova z důvodu, že sami sobě nevěříte. Nicméně pokud však dodržujete oční kontakt na minimu, ostatní si to mohou vysvětlit tak, že něco tajíte. Zkuste tedy oční kontakt udržet naprosto přirozeně, dívejte se do očí, ale dělejte i pauzy.

Potřesení rukou

Nikdy nepodávejte ruku stylem „leklá ryba“, kdy v podstatě jen vložíte svou ruku do dlaně druhého člověka. Správné potřesení rukou dá vašemu partnerovi či zákazníkovi jasně najevo, že máte vše pod kontrolou a dobře víte, co děláte.

Autor:
Publikováno: 30. 4. 2018 11:00 Nahlásit obsah
Loading...