Šaty se skrytými senzory odhalily časté obtěžování žen v nočních podnicích: Výsledek je zarážející

Šaty se skrytými senzory odhalily časté obtěžování žen v nočních podnicích: Výsledek je zarážející Zdroj: Cnet.com

Pokud se ráda chodíte večer bavit, asi jste si toho už všimla. Sem tam se určitého místa vašeho těla „omylem“ dotkne cizí muž. Ať už je vám to příjemné nebo ne, náhoda to rozhodně není. Na obtěžování žen v nočních podnicích si posvítila i společnost vyrábějící nealkoholické nápoje. Vyvinula šaty reagující na dotyk. Co zachytily je na pováženou...

Brazilské noční kluby: Pro ženy nic příjemného

To, co české ženy zažívají, když vyrážejí večer za zábavou, je jenom slabý odvar toho, co v nočních podnicích čeká Brazilky. V této jihoamerické zemi se v poslední době o obtěžování žen v barech a tanečních klubech mluví dost na hlas.

Zdroj: Shutterstock.com Podle Brazilců si za to ženy mohou samy svým vyzývavým vzhledem, naopak ženy na celý problém pohlíží úplně jinak a staví se do role obětí. Například feministický spolek Think Olgy uvádí, že je v brazilských nočních klubech obtěžováno až 86 procent žen.

Experiment jménem Dress for Respect

Výrobce nealkoholických nápojů, společnost Schweppes, se spolu s reklamní agenturou Ogilvy v tomto směru postavily na stranu žen. Odstartovaly projekt Dress for Respect v rámci něhož nechaly vědci vytvořit unikátní šaty. A právě do těchto šatů vědci schovali senzory, které umí zachycovat doteky a dále je v reálném čase přenášet prostřednictvím Wi-Fi do počítače.

Zdroj: Cnet.com Když byly šaty se skrytými senzory na světě, tvůrci projektu Dress for Respect si vybrali tři brazilské figurantky. Každá z nich měla nelehký úkol: Vyrazit v šatech do nočního klubu v Sao Paulu. Za jednu noc se přitom v šatech měly vystřídat všechny tři figurantky.

Zdroj: Cnet.com

Výsledky, které jsou na pováženou

Jak to dopadlo? Za necelé čtyři hodiny šaty na figurantkách zaznamenaly celkem 157 doteků. To v průměru vychází jako čtyřicet doteků za hodinu. Muži se brazilských figurantek dotýkali nejčastěji na pažích, rukách, spodní části zad, v okolí pasu a na hýždích. Někteří muži se nenechali odbýt ani tehdy, když je ženy rázně upozornily, ať se jich nedotýkají. 

Celý průběh experimentu můžete zhlédnout také na následujícím videu.

Autor:
Publikováno: 20. 12. 2018 09:47 Nahlásit obsah
Loading...