Stydíte se mezi lidmi, přesto však chcete zaujmout? Poradíme vám!

Stydíte se mezi lidmi, přesto však chcete zaujmout? Poradíme vám! Zdroj: shutterstock.com

Lidí, kteří se stydí ve společnosti a mají strach se jakýmkoliv způsobem projevit, je bohužel stále více. My pro vás máme 6 užitečných triků, které můžete využít na párty nebo třeba na podnikovém večírku.

Zaměstnejte své ruce

První věcí, která vám pomůže cítit se lépe, je mít něco v ruce. Proč myslíte, že antistresové míčky měly takový úspěch? Zcela však postačí, pokud budete v ruce držet pití nebo talířek s jídlem.

Vezměte si někoho s sebou

Ne vždy je vhodné vzít si na akci s sebou kamaráda, pokud je to však jen trochu možné, udělejte to. Díky tomu, že s vámi bude někdo, s kým se dobře znáte, budete se cítit uvolněnější, budete se mít vždy s kým bavit a nikdy nezůstanete „na ocet“.

Myslete předem

Pokud víte, že když přijde na společenskou konverzaci, máte v hlavě vinnou stresu prázdno, rozmyslete si témata hovoru předem a použijte je v případech nouze. Můžete začít mluvit o počasí, práci či sportu.

Zdroj: shutterstock.com

Držte se blízko jídla

I přesto, že tato rada může znít více než divně, jedná se o velmi vychytralý a užitečný trik. Zaprvé, tím, že budete stát blízko jídla a pití, budete mít vždy možnost popadnout něco do rukou (viz. první rada). Zadruhé, tam, kde je jídlo, bývá největší koncentrace lidí a tedy největší možnost navázat rozhovor.

Na jídlo však pozor

Držte se blízko jídla, přesto si však z veškerých dobrot vybírejte. Vyhněte se jídlům, která se nadměrně drobí a kterými se můžete ušpinit či popálit. Obrovský hamburger s omáčkou tak nebude ten nejlepší nápad. Pokecaná košile vašemu sebevědomí totiž moc nepřidá.

Autor:
Publikováno: 4. 5. 2017 11:24 Nahlásit obsah