V neděli se nic nedělá? Nevěřte tomu a splňte alespoň pár jednoduchých úkonů, které vás nastartují do dalšího týdne

V neděli se nic nedělá? Nevěřte tomu a splňte alespoň pár jednoduchých úkonů, které vás nastartují do dalšího týdne Zdroj: Shutterstock.com

Že je neděle dnem zaslouženého odpočinku po náročném týdnu, to víme všichni. Po předchozích dnech jsme dokonale vyšťavení a potřebujeme nabrat co nejvíc energie. I tak zkusme najít síly pro splnění následujících úkolů, díky kterým bude start do nového týdne o dost jednodušší a příjemnější. Které to jsou?

Podívejte se do kalendáře

V neděli je ten správný čas pro plánování následujícího týdne. Jak po pracovní, tak po soukromé stránce. Máte pracovní schůzku? Budete víc cestovat? I tak si vyhraďte čas na vlastní koníčky nebo kávu s kámarádkou. Prostě plánujte, plánujte, plánujte. Vedle věcí, které musíte udělat, si do kalendáře rozhodně nezapomeňte zapsat věci, které uděláte rádi.

Zdroj: Shutterstock.com

Připravte si jídlo a potraviny na následující dny

Je to jednoduché: Zkuste si naplánovat jídelníček na celý příští týden, běžte do obchodu s potravinami a udělejte týdenní nákup. Doma si pak připravte jídlo na pondělí – svačinu do práce (případně svačinky dětem do školy). Od věci nebude ani to, když si na pondělí předem nachystáte také teplou večeři.

Ukliďte

Víkend je ideálním časem vzít do rukou vysavač a mop. To ale neznamená, že úklidem musíte strávit celý den - navykněte si uklízet i přes týden. Řešte jenom viditelné nečistoty a pokuste se dát do pořádku celý byt či dům během jedné hodiny. Vysajte koberce, vytřete podlahu, umyjte koupelnu a toaletu, utřete prach a ukliďte kuchyňskou linku. Máte-li víc času, vyřešte i špinavé prádlo, které dejte prát do pračky. Máte-li sušičku prádla, můžete si jenom pogratulovat, protože vám díky ní odpadne otravné žehlení.

Připravte si na pondělí seznam úkolů

Vyhraďte si půlhodinku a připravte si na pondělí seznam nejdůležitějších úkolů, které musíte udělat či vyřídit, a seřaďte je podle priorit. Pondělní ráno pak nemusíte trávit zdlouhavým přemýšlením nad tím, odkud začít, a naopak svůj den začnete mnohem efektivněji. Také vám nehrozí, že na některý z úkolů náhodou zapomenete.

Zdroj: Shutterstock.com

Běžte brzy spát

Říká se, že nejhorší jsou právě pondělní rána. Taky se budíte ospalí, unavení a nemáte chuť vůbec vylézt z postele? Na to je platná jediná rada: Běžte v neděli brzy spát, v pondělí ráno si za toto rozhodnutí jenom poděkujete.

Relaxujte

Udělejte si túru po horách, jeďte se zrelaxovat do nedalekého wellness, zrealizujte příjemný rodinný výlet nebo si přečtete nějakou pěknou knížku. Prostě odpočívejte, jak hrdlo ráčí. A jestli tento relax nezvládnete časově zkombinovat s předchozími body, jednoduše tyto úkoly splňte už v sobotu (samozřejmě kromě vaření) a neděli si už jenom užívejte.

Autor:
Publikováno: 10. 9. 2018 10:15 Nahlásit obsah
Loading...