V zajetí vlastních myšlenek - jak se cítí lidé, kteří o věcech příliš přemýšlí?

V zajetí vlastních myšlenek - jak se cítí lidé, kteří o věcech příliš přemýšlí? Zdroj: shutterstock.com

Přemýšliví lidé říkají, že je skvělé nad věcmi přemýšlet, protože jim to pomáhá vyřešit spoustu problémů. Na druhou stranu přiznávají, že přílišné přemýšlení negativně ovlivňuje jejich psychickou pohodu a zdánlivou vyrovnanost začnou narušovat i zcela drobné starosti.

Zdroj: shutterstock.com Mít mysl v konstantním stavu přemýšlení je velmi náročné, únavné a dalo by se říci sebedestruktivní. Většinou si to lidé ani neuvědomují. Existuje několik znaků, které napoví, zda se řadíte mezi ně.

Ve všem spatřujete smysl

Vaše milovaná osoba neodpověděla na zprávu několik hodin a vy nemůžete přestat přemýšlet o tom, proč? Někdo se na vás podíval nepěkně v tramvaji a vy to teď hodinu analyzujete? Zkritizujete někoho v práci a pak půl dne přemýšlíte, jestli jste situaci neměli řešit jinak?

Co to všechno znamená? Znamená to, že příliš přemýšlíte a chcete za vším najít nějaký důvod a smysl. Je pro vás příliš těžké nechat věci tak, jak jsou. Myslíte si, že se všechno děje z nějakého důvodu, je to tak?

Přemýšlíte víc, než konáte

Je pro vás těžké udělat jakékoliv rozhodnutí? Nemůžete přestat přemýšlet nad všemi možnostmi, které máte k dispozici, abyste docílili co možná nejlepšího řešení? Cyklíte se v analýzách, které vás paralyzují, takže se nachytáte, že o věcech přemýšlíte tolik, že nakonec nejste schopni udělat vůbec nic.

Vyberte jednu možnost a přijměte ji za svou. Vyžaduje to praxi a cvik, ale do budoucna vám to může pomoci nevracet se zpátky a nelitovat žádného rozhodnutí.

Máte obrovskou radost, když se vám podaří vyřešit nějaký problém

Možná jste někdy zažili, že se vám zdálo, že vás někdo tajně obdivuje a za nějakou dobu jste zjistili, že to tak opravdu je. Nebo jste pracovali na komplexním projektu a znenadání přišlo řešení, které váš problém zčistajasna vyřešilo. Ten osvobozující pocit... znáte ho, viďte?

Tohle jsou silné momenty, které si přemýšliví lidé nejvíce vychutnávají. Jsou přesně tím důvodem, proč tolik o věcech přemýšlí! Zdroj: shutterstock.com

Nedokážete věci jednoduše nechat být

Nejste schopni své myšlenky opustit a věci nechat být tak, jak jsou. Musejí mít nějaký důvod. Začnete pátrat, co je tím důvodem a nechcete selhat. Ve vaší hlavě stále vyvstává otázka, že všechno musí mít nějaké řešení!

Děje se vám to, i když si už myslíte, že jste danou věc opustili a necháváte ji za sebou. Ale najednou se znovu přistihnete v zajetí svých myšlenek a znovu nad stejným problémem dumáte. Čím víc na věcí myslíte, tím víc dráždí vaše nervy.

Neustále pátráte po nových informacích

Kdykoliv k vám příjde náznak nějaké informace, okamžitě se chcete dozvědět víc. Jste vášnivým čtenářem okolního světa a vaše vnitřní energie prahne dozvědět se něco nového. Nové informace vás drží v hyperaktivitě a vaše zvědavost po nových informacích ještě více roste.

Nesnášíte rozhovory o ničem

Jaké bude počasí? Co jsi měl na oběd? Prosím, ne! Je toho tolik, o čem byste si povídali mnohem raději, než jsou tahle plytká témata. Příliš vás nezajímá, jaký měl kdo den. Vy nechcete vědět, co lidé dělají, vy chcete vědět, proč to dělají. Jaký je jejich smysl existence? Toto je přesně typ konverzace, která vás uspokojí. Zdroj: shutterstock.com

Neustále analyzujete lidi a své okolí

Lidé jsou to, co dělá náš život zajímavý. Neustále přemýšlíte, jaký mají druzí lidé život a proč se chovají, jak se chovají. Veřejná místa jsou pro vás obzvláště fascinující. Nikdo přece po ulicích nechodí jen tak bez důvodu! A vy přemýšlíte, jací tito lidé na ulici jsou a co prožívají.

Milujete aktivity, které dokážou zastavit tok vašich myšlenek

Buďme upřímní. Příliš mnoho přemýšlení je únavné a sebedestruktivní. Sportujte. Pište. Dlouze choďte. Meditujte. Užívejte si přesně takové aktivity, při kterých můžete vypnout, protože díky nim dokážete nalézt alespoň chvíli klidu pro svoji mysl.

Pokud patříte k lidem, jejichž mysl se nikdy nepřestává zmítat v otázkách, je pro vás velmi obtížné najít způsob, jak relaxovat a své mysli dopřát odpočinek, který tolik potřebujete.

Autor:
Publikováno: 29. 9. 2017 10:46 Nahlásit obsah