Víte, v čem spočívá supersíla empatických lidí?

Víte, v čem spočívá supersíla empatických lidí? Zdroj: shutterstock.com

Empatičtí lidé mají jedinečnou schopnost naladit se na způsob, jakým ostatní cítí, a to na úrovni, o které většina z nás může jen snít. Velmi dobře si uvědomují, v čem se od ostatních liší. Málokdo ale ví, že jejich obrovská síla vnímání druhých jim může způsobovat i nepříjemné pocity.

Zdroj: shutterstock.com Umět číst v lidech už dávno není považováno za prokletí. Je to zvláštní schopnost, která je vysoce ceněna. Koneckonců, lidem je těžké rozumět, takže pokud máte tuto schopnost - všechna čest, dělejte tuhle magii dál!

Pokud patříte k vyvoleným empaťákům, pravděpodobně skrýváte před světem několik "nadpřirozených" vlastností, o kterých možná ani nevíte, že je máte.  


Mají trumfy v rukávu 

Pokud oplýváte empatickými schopnostmi, vaše fungování mozku je pevně spojeno s tím, jací opravdu jste. Lidé nemají rádi konfrontace se svými emocemi, proto je při setkání s druhými přehlíží a ignorují nejen u sebe, ale i u ostatních.

Vy, co jste obdařeni těmito speciálními schopnostmi, budete vždy ve výhodě, jak v rozhovorech, vztazích, tak v práci, protože jste naladěni na to, co cítíte nejen vy, ale i na všechny okolo vás.

Mnoho lidí neví, co cítí, jak přemýšlí nebo co chtějí. Empatičtí lidé přesně vědí, co chtějí, co potřebují a co cítí. Díky tomu jsou více zaměřeni na to, co je učiní šťastnými a co je naopak zraňuje. Zdroj: shutterstock.com

Umějí prožívat "nahoře" i "dole"

Vzhledem k tomu, že jsou empatické osoby velmi dobře naladěny na své pocity, zažívají emoce na mnohem vyšší úrovni než většina lidí.

Když má běžný člověk špatný den, obvykle se chvíli cítí smutně, ale když má špatný den emapaťák, jejich svět se hroutí. Veškeré pocity jsou velmi intenzivní - dobré i špatné.

Ale když mají dobrý den, své okolí zaplaví světlem s tou největší intenzitou! Všichni jejich energii milují a potřebují ji cítit co možná nejčastěji.

Umějí číst mezi řádky

Obrovskou výhodou empatických osobností je jejich schopnost odhalit lež. Přitom vůbec nezáleží na tom, jestli jde o lež, typu kdo měl co na oběd, nebo jaká je výše platu. Empaťák vycítí i ty nejjemnější niance v příběhu, který si někdo vymýšlí. Je to fascinující schopnost, protože ať už si to chceme přiznat nebo ne, existuje spousta lidí plných lží, a když v nich člověk dokáže číst, zavčasu odhalí jejich (ne)důvěryhodnost. Zdroj: shutterstock.com

Jsou doslova a do písmene kreativní

Empatičtí lidé jsou mnohem kreativnější než ostatní. Jejich emoce jim pomáhají vyjádřit sebe sama - v umění, poezii nebo divadle.

Jejich kreativita přesahuje štětec a plátno: jsou výjimeční při řešení problémů, dokážou vidět pozitivní v negativních situacích a tolerují i částečný diskomfort, aby z toho nakonec vytěžili to nejlepší.

Autor:
Publikováno: 25. 9. 2017 09:58 Nahlásit obsah